Valgusravi ehk fototeraapiaks
- Inimene peaks iga päev viibima väljas, et endasse valgust koguda, mistõttu suudab organism paremini talveperioodil nakkushaigustele vastu seista. Päikesevalguse mõjul paranevad organismis hapnikuvahetus ja verevool.
- Loodusraviarstid soovitavad vahel näiteks tervendava toimega valgusvanne.
Valgusravi on valguskiirguse ja sellega kaasneva infrapuna- ja ultraviolettkiirguse rakendamine raviks, kus avaldub nende kiirguste bioloogiline kooskõla.
Valgusravi on tunnustatud ja efektiivne ravimeetod. Sageli tehakse valgusravi lisaks suukaudsele ja paiksele ravile.
- Valgusravi on protseduur, mille käigus kasutatakse lokaalselt kasutatavat spetsiaalset ravimit- fotosensibiliseerijat ning kindla lainepikkusega valgust.
- Valgusravi tehakse kliinikutes või spetsiaalsetes päevakeskustes.
- Raviprotseduuri ajal seisab patsient lahti riietatult spetsiaalses kabiinis, mis sisaldab fluorestseeruva valgusega torusid.
Silmad peavad olema kaitstud prillidega. Meestel on kaetud genitaalid.
Valgusravi erinevad võimalused on:
- UVB teraapia on kiiritusvaba ravimeetod, mis mõistlike dooside juures ei kahjusta nahka ega nahaaluseid kudesid.
- SAD valgusravi - päevavalgusteraapia talvemasenduse ennetamiseks ja leevendamiseks.
- Akne valgusravi punase ja sinise valgusega. Aitab ka mitmete nahahaiguste korral (psoriaas, atoopiline dermatiit ja vitiliigo) kuid ka muud seisundid, sealhulgas päikselööbed jt .
Ultraviloettvalgusega saab kiiritades puhastada verd. See toiming puhastab verd viirustest, vähist ja kroonilistest vaevustest. Polariseeritud valgust kasutatakse jalahaavandite raviks, valgus vallandab veres immuunsusega seotud tegurid, mille tulemusena saab kasu kogu organism. Kui sel viisil ravitakse ühte kindlat haavandit, siis paranevad ka teised haavandid. Laserite abil tekitatav monokromaatiline valgus suurendab hapniku- ja vereringet, stimuleerib närvisüsteemi, leevendab valu ja lõõgastab lihaseid.
Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike License 3.0