Skip navigation

Infrapuna soojusteraapia

Päiksekiirgus, mis meid suvel soojendab, on infrapunane lainepikkus. Sel puudub ultraviolettkiirgusele omane päevitust tekitav toime. Talvel saame infrapunast edukalt kasutatada külmetushaiguste ja liiges-, lihasvalude leevendamiseks. Soojusteraapia oli hinnatud ravimeetod juba iidsetest aegadest.

Infrapuna soojusteraapia on alternatiiv ravimitele:

  • Soojenduslampi kasututakse peamiselt lihas- ja liigesevalude ning külmetushaiguste korral soojendamiseks.
  • Infrapunalambi poolt tekitatav lühilaineline kiirgus katab kogu infrapuna-A-ala vahemikus 780 ja 1400 nm. Selle vahemiku valguskiirgus tungib nahakudedesse, absorbeerub ja transformeerub soojuseks. Seeläbi laienevad veresooned, mis parandab vereringet ja lümfi voolavust. Selle tulemusena vabanetakse ainevahetusjääkidest ja toksilistest ainetest kiiremini ja parandatakse organismi varustamist hapniku ja toiteainetega. Sel viisil toetatakse keha enda kaitseainete tugevnemist.
  • Külmetuste korral leevendab õigeaegne ravi infrapunalambiga haiguse kulgu ja kiirendab haigusnähtude kadumist. Palaviku korral tuleb aga igal juhul arstiga konsulteerida.
  • Lihaskrampide ja -pingete korral toob infrapunakiirgus tuntavat leevendust. Lihaste varustamine verega paraneb ja kogunenud jääkainetest vabanemine on kiirem.
  • Infrapunakiirgust tohib kasutada ka näo- ja iluhoolduses koos kvaliteetsete nahakreemidega. Paranenud vereringlus hoolitseb selle eest, et poorid avanevad ja toimeainete mõju on tugevam. Seadme infrapunakiirgus ei sobi naha pruunistamiseks.
 

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike License 3.0