Too alljärgnevast nimekirjast välja iga hoidise tunnused või eripära.
Mahlad
Siirupid
Kompotid Moosid/keedised
Džemmid
Želeed
Sukaat
Võidemarmelaadid
Toorhoidised
Vesihoidised
Marineeritud hoidised
Salatid
Chutney´id
Pickle´sid
Maitseõlid
Mahlad saadakse enamasti aurutamise või pressimise teel. Kuna aurutamine toimub kõrgel temperatuuril ning ka pressitud mahlu tuleb hoidistamiseks kuumtöödelda, kaotavad need oma toiteväärtust.
Siirupid on veela konsistentsiga tooted, mille saamiseks kuumutatakse marja ja puuviljamahlu lisatud suhkruga.
Kompotid on väheses suhkrus või suhkrusiirupis (15-20%) keedetud marjade, puu- või köögiviljade hoidised, milles jäävad viljad tervelt siirupi või mahla sisse ujuma.
Moosid/keedised on hoidised, mille valmistamisel kasutatakse 40-80% suhkrut. Viljad keedetakse suhkrusiirupis 15-20 minutit, kuid jälgitakse, et viljad jääks terveks.
Džemmideks nimetatakse suhkrurikkaid hoidiseid, mille keetmisel tekib marjadest või puuviljadest ühtlane mass.
Želeed ja tarretised on selged, ühtlase konsistentsiga, tükkideta, suhkrurikkad hoidised.
Võidemarmelaadi kuumutatakse mitu korda. Esmalt keedetakse ühtlaselt peenestatud viljad pehmeks ning püreeritakse, seejärel lisatakse massile suhkrut (10-40%) ning kuumutatakse 30 minutit või kauem kuni hoidis on piisavalt „kokku keenud“.
Sukaad – puuviljad ja marjad, mis on väga tugevas suhkrusiirupis leotatud või keedetud ning seejärel kuivatatud ja suhkrukoorikuga kaetud.
Toorhoidised säilivad tänu neile lisatud suurele suhkrukogusele mispärast on saadus väga magus.
Vesihoidiste tegemisel valatakse värsketele viljadele peale külm vesi (enamasti allikavesi). Sellist hoidistamist kasutatakse pohlade või jõhvikate säilitamiseks.
Marineeritud hoidise tegemisel lisatakse viljadele happest (peamiselt äädikast aga ka veiniäädikast vms), maitseainetest ning vürtsidest keedetud marinaad.
Salatid enamasti tükeldatud köögiviljadest valmistatud hoidised, millele lisatakse säilitamise eesmärgil õli, hapet ning maitseaineid.
Chutney´id – magus-hapud hoidised, keedetud puu- või köögiviljadest (ka mõlemast) suhkru, äädika ning vürtsidega kuni moosi konsistentsini saavutamiseni.
Pickle´sid – köögi- või puuviljade marineeritud hoidised. Marineerimiseks kasutatakse erinevaid äädikaid.
Maitseõlid – enamasti oliivõlil baseeruvad hoidised, millesse lisatakse erinevaid ürte ning maitseköögivilju (küüslauk, pipar)