7. Soovituste rakendamine

Kui infoauditi tulemused ja sõnastatud soovitused strateegiateks arendatud ja juhatuse ja kogu töötajaskonna poolt heaks kiidetud, tuleb soovituste elluviimiseks koostada plaan.


Et maksimeerida võimalusi soovituste edukaks rakendamiseks, peab toetus sellele olema väga kõrge ning vastumeel minimaalne.

Muutuste sisseviimisel tuleb püstitada selged eesmärgid:

tuleb ära märkidida:

  • kuidas muutus ellu viiakse
  • mis aja ja mis ressurssidega;


tuleb mõista:

  • kuidas inimesed võivad reageerida muutustele (šokk – muutusest keeldumine – depressioon – optimism – muutuse tunnustamine);
  • tuleb kaasata töötajaid muutustesse ja suhtlema avatult enne ja peale muutusi.

 

Rakendusprogrammi arendamisel selgitatakse eesmärgid, määratakse kindlaks muutuste võimalik mõju, märgitakse piirid, milles muutused hakkavad toimuma (inimesed, tooted, varustus vms).

Rakendusprogrammi-järgsel arendamisel rakendatakse meetodeid, mis mõõdavad kui efektiivselt sisseviidud muudatused on auditi tulemustes viidatud probleemid kõrvaldanud.


Infoauditi loogiliseks jätkuks on organisatsiooni infopoliitika ja infostrateegia väljatöötamine. Infopoliitika koostamine eeldab põhimõtetes ja printsiipides kokku leppimist ja sellest saab alus infostrateegiale, milles määratletakse konkreetsed tegevused, vastutajad, tähtajad, seiresüsteem. Poliitika peaks suunama inimeste mõtlemist sellest, kuidas organisatsioon kasutab informatsiooni (ja teadmisi).