4. Andmete analüüs

Andmete analüüs on protsess, mis võimaldab määratleda lüngad ja kordused kogutud andmestikus ning inforessursside sobivuse strateegiliste ülesannete täitmiseks

Analüüsiga tuvastatakse lüngad, dubleerimised, infoliiasus ja ebasobivate või standardile mittevastavate allikate kasutamine. See võimaldab määrata tegevuste ja ülesannete strateegilise tähtsuse taseme, mis omakorda aitab kindlaks teha, kus toodetakse, säilitatakse kõige olulisemat informatsiooni/teadmisi ning kus on informatsioon/teadmised vajalikud uuesti kasutamiseks.

Analüüsi võivad teha kas organisatsioonisisesed või -välised analüütikud, sõltuvalt ressursside olemasolust ning kogutud andmete hulgast ja raskusastmest.

 


Rakendatakse kolme tüüpi analüüsi:

  • üldine analüüs (analüüsitakse küsimustele saadud vastuseid)
  • infoallikate strateegilise olulisuse analüüs ( allikate andmebaasi alusel vaadatakse üle allikate olulisus vastavalt sellele, kuidas ja kui kvaliteetselt nad vastavad neile seatud nõudmistele) ja
  • infovoogude analüüs (selle tulemusel leitakse lünklikud kohad, dubleerimised jne, samuti leitakse kus informatsiooni luuakse, kus seda vajatakse, kasutatakse ja kuhu suunatakse)