Sotsiaalne väärtus – ideed ja lahendused, mis suurendavad indiviidi, sotsiaalse grupi, kogukonna või ühiskonna heaolu või inimeste elukvaliteeti.
Sotsiaalne väärtus ei ole ühene ega täpselt määratletud mõiste. Sotsiaalne väärtus (kasutatakse ka väljendit sotsiaalsed kaalutlused ja sotsiaalselt vastutustundlik, ühiskondlik väärtus, jätkusuutlik) on mõiste, mis hõlmab laiemaid sotsiaalseid tulusid või kasulikkust.
Sotsiaalne väärtus tähistab laiemat mõju inimestele ja ühiskonnale (vt näiteid joonistel 3 ja 4). Organisatsioone, mis teevad teadlikke jõupingutusi tagamaks, et need mõjud oleksid positiivsed, võib vaadelda kui sotsiaalse väärtuse loojaid, aidates kaasa üksikisikute, kogukondade ja ühiskonna üldisele pikaajalisele heaolule ja jätkusuutlikkusele. (Social Value Portal)
Näited:
- Oskuste õppe ja koolitusvõimaluste loomine
- Pikaajaliste töötute, NEET ja ebasoodsas olukorras olevate rühmade suunamine
- Töökohtade /tööpraktika võimaluste pakkumine koolilastele ja noortele täiskasvanutele
- Karjäärinõustamine
- Koolide õppekava ja kirjaoskuse toetamine
- Tarneahela võimaluste loomine väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele ning sotsiaalsetele ettevõtetele
- Kohalikele kogukonna projektidele kaasaaitamine /toetamine/panustamine
- Energiatõhususe nõustamine elanikele
- Algatused, mis on suunatud kütusesäästu saavutamisele
- Kohalike elanike oskuste parandamisele/oskuste õppimiseks töötoad
- Naabruskonna parendamise projektid
Sotsiaalset väärtust loovad tegevused, mis võimaldavad liikuda lähemale ühiskonna püstitatud sotsiaalsetele standarditele, näiteks kvaliteetsed töökohad, võrdsed võimalused, mittediskrimineerimine, sotsiaalne kaitse kõigile, sotsiaalne kaasamine, sotsiaalne dialoog, inimõiguste kaitse, kvaliteetsed töösuhted ja inimeste kaasamine otsustesse, mis neid mõjutavad, samuti ka eetiline kaubandus, toodete ja teenuste kättesaadavus ja vastutustundlik ettevõtlus.