2.2.2. Söötmine
Söödu andmisel tuleb jälgida kindlasti palli ja seda, et tabatakse palli õige jalaosaga. Jalg peab söödule järgi liikuma. See on oluline just algaja puhul. Maailmaklassi mängijad võivad endale lubada, et palli ei vaadatagi alati sööduhetkel.
Söödu eesmärk on see, et sööt jõuaks selle saajale võimalikult mugavalt. Söödu kvaliteet sõltub sellest, kui hästi on söödu saajal võimalik pall omaks võtta. Kõige lihtsam sööt on siseküljesööt ja see tuleb omandada esimesena. Veereva palli söötmisel siseküljega tuleb jalg pallile panema sobiva nurga alt. Kui pall liigub mängijani otse eest ja ta tahab teha söötu samas suunas tagasi, tuleb panna jalg otse vastu ja lüüa sellega suunas, kuhu pall peab jõudma. Kui pall tuleb otse, aga mängija tahab seda lüüa muus suunas, tuleb leida jalale sobiv nurk, et pall õiges suunas edasi sööta. Samamoodi peab talitama külje pealt mängijani veerevate pallidega.
Söödu hetkel on raskus alati tugijala peal! Kui pall tuleb külje pealt, tuleb see edasi sööta kaugema jalaga (vasakult tulev pall parema jalaga ja paremalt tulev pall vasaku jalaga).
Kaugema jalaga on lihtsam lüüa, sest siis on vaja ainult jalg vastu panna. Lähima jalaga edasi söötes on suurem võimalus eksida.
Siseküljega on hea anda lühemaid passe. See on kõige täpsem sööt, mis mõeldud palli maashoidmiseks. Tegemist on kiire ja efektiivse sööduga väiksel maa-alal. Siseküljega on hea mängida seina.
Välisküljesöötu saab kasutada hea pallitunnetusega mängija. See oskus tuleb koos mängija arenguga. Sageli sõltub jalaosa kasutamine söötmisel sellest, kuidas pall üldse mängijani jõuab. Vahel ei saagi valida, millise jalaosaga palli lüüa ja siis on hea kui mängija on mitmekülgne ja oskab sööta iga jalaosaga. Välisküljesöödu õppimine nõuab palju aega ja ta pole nii stabiilne kui siseküljesööt.
Jalapealsesöötu kasutatakse tugevamate ja pikemate otsesöötude andmiseks. Jalaasend on sarnane sellega, mida kasutatakse palli vedamisel.
Jalapealsega söödu korral peab pallitabamine olema täpne, et pall otse lendaks. Põlv peab palli peal olema, muidu lendab pall kõrgustesse. Keha ei tohi olla taha kaldu, pigem natuke ettepoole.