2.3. Võistlus

iDevice ikoon Elementaarsed võistlusmängud

Elementaarsed võistlusmängud on mängud, kus esiplaanile tõuseb võistlusmoment, aga ka mängijate omavaheline koostöö. Mängude sisu ja reeglid on kindlad - reeglite täitmist kontrollib mängujuht.

Tänapäeva spordipedagoogikas rõhutatakse, et eelistada tuleb mänge, kus võit sõltub võistkonnaliikmete koostööst ning mängijate isiklik sooritus välja ei paista. Nii saab vähendada mõne mängija ebaõnnestunud tegevusest põhjustatud pingeid.

Elementaarse võistlusmängu näide:

Pallid vastaspoolele (Isop 1986 b, lk 92)

Ruum jaotatakse võimlemispinkidega pooleks. Mängijad jagatakse kaheks võrdarvuliseks võistkonnaks. Üks võistkond rivistatakse ühele ja teine võistkond teisele poole võimlemispinke. Igal mängijal on pall (kasutada võib nii keskmisi kummipalle, võrkpalle, aga ka tennis- vm palle).

Mängu algussignaali järgselt viskavad kõik mängijad oma pallid üle pinkide vastaspoolele ning proovitakse kinni püüda ja tagasi visata vastasvõistkonna mängijate poolt visatud pallid. Eelnevalt kokkulepitud aja (tavaliselt 2- 3 minutit) möödumisel annab mängujuht mängu lõpetamise signaali. Loetakse kokku kummagi võistkonna väljakupoolel olevad pallid - võidab võistkond, kelle väljakupoolel on vähem palle. Võitjale arvestatakse võidupunkt ja mängu korratakse. Võidab võistkond, kes kogub rohkem punkte.


iDevide ikoon Ülesanne

Kuidas korraldada liikumismängu „Pallid vastaspoolele" kui mängus taotletakse võistkonnaliikmete vahelise koostöö edendamist?