Page 32 - TLÜ ajakiri
P. 32
30 IKKAGI INIMENE TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 3 / KEVAD 2013
KATRIN NIGLAS – ELURÕÕMUS MAKSIMALIST
Triinu Püvi
Konverentsijärgne kogemusretk Tai Kuningriigis
Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas ei vasta tüüpilisele ettekujutusele kõrgkoolis juhipositsioonil olevast tähtsast inimesest, vaid on soe ja avatud, natuke nagu vana tuttav. “Enesedistsipliin ja lähedaste suur toetus,” põhjendab Katrin oma kolme magistrikraadi, ühte doktorikraadi ning tor- milist tööalast arengut akadeemilises maail- mas, ja seda kõike maksimaalselt edukalt.
Kohtun Katrin Niglasega teisipäeva hommi- kul tema merevaatega kabinetis Mare majas, ruum on sisustatud maitsekalt, kuid mini- malistlikult, sealt ei puudu raamatud ja töine õhkkond. Kuigi kohtume esimest korda, tekib tänu Katrin Niglase avatud, rõõmsameelsele ja innukale olekule tunne nagu oleksime juba vanad tuttavad. Kohe vestluse alguses läheme sina peale.
Prorektorina kahte rolli ühendamas
Mida tähendab prorektori amet? Katrin vas- tab pikalt mõtlemata, et ennekõike on see siiski suure vastusega ning tavapärasest õppe- jõutööst enam bürokraatlikku ja administra- tiivset laadi. “Tavaliselt on prorektorid ülikoolis akadeemilise taustaga inimesed, kes ametisse astudes satuvad administratiivse juhi positsiooni ning kahetisse rolli, oluline on leida see tasakaal, et need kaks poolt üksteist täiendaksid, mitte ei välistaks või vastanduks,” rõhutab Katrin.
Kas on olnud raske teadustööd ja prorektori ametist tulenevaid tööülesandeid ühildada? “Kõige raskem on olnud aja planeerimine, et ühildada neid kahte poolt. Tuleb osata ei öelda. Eks ma olengi hetkel õpetamise ja teadustöö


































































































   30   31   32   33   34