Page 69 - Tallinn University
P. 69
On aina olulisem, et kiirelt kasvavad digitaalsed kultuu- riandmed oleksid võimalikult ligipääsetavad, süste- matiseeritud ja mitmekülgselt analüüsitavad. See loob eeldused uutmoodi lahenduste pakkumiseks kultuuri- teenuste valdkonnas, innovaatilisteks loomeprojektideks ja teaduspõhiseks kultuuripoliitika kujundamiseks.
„Maailm muutub üha enam digitaalselt vahendatuks, mistõttu on humanitaarteaduslik ekspertiis äärmiselt vajalik, et mõista tänapäeva andmestunud ühiskonna (data ed society) toimimisloogikat ja uusi tärganud tähendusloome praktikaid,“ tõdeb kultuuriajaloo professor Marek Tamm, üks uurimisprojekti algatajaid.
Üks projekti eesmärke on luua ühisloomet võimaldav koostööplatvorm Open Lab, nii füüsiline kui ka vaimne
ruum, koht, kuhu tulevad kokku partnerid, et koguda, korrastada ja analüüsida digikultuuri andmeid ning kasutada neid uute teenuste arendamiseks.
„Võimalike vaatenurkade ja uurimishuvide koonda- mine võimaldab paremini mõista kõiki nüüdiskultuuri dünaamikaid. Samuti tekib võimalus siduda saadav teadmine praktilise tegevusega: avalike kultuuritee- nuste disaini ning loometööstusega seotud poliitika- loomega,” selgitab Indrek Ibrus.
Kultuuriandmete analüüsi Open Lab-i arendamine on osa TLÜ laiemast partnerlussuhete strateegiast. Uue innovatsiooniteenuste brändi EXU eesmärk on tuua TLÜ teadus- ja arendustegevuse tulemused ettevõte- tele lähemale ning muuta ühiskonnas nähtavamaks.
67
Kultuuriajaloo professor Marek Tamm (vasakul) ja meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.
targa eluviisi eestvedaja


































































































   67   68   69   70   71