Teade

“Ekspert eetris” on täna fookuses Eesti ja Baltimaade ajalugu, külas Karsten Brüggemann

Tallinna Ülikooli Eesti ja üldajaloo professor Karsten Brüggemann kirjutab koos Norbert Angermanniga 2020. aastal ilmunud raamatus „Baltimaade ajalugu“, et välismaailmas kiputakse Eesti, Läti ja Leedu kujunemislugu kui ühtset tervikut vaatama. Raamatu autorid on aga seda meelt, et kolme riigi ajalood on eraldiseisvad. Tänam 23. veebruaril algusega kell 16.00 räägib humanitaarteaduste instituudi Eesti ja üldajaloo professor Karsten Brüggemann kõigest lähemalt.

Karsten Brüggemann

Kuivõrd on aga kolme Balti riigi kujunemislugu üksteisega sarnane ning milles seisnevad nende lugude eripärad?

Näiteks räägib Brüggemann sellest, kuidas 1897. aasta rahvaloenduse andmetel oskas lugeda 94% eestlastest ning Lätis 85% elanikkonnast ja Leedus vaid 45%. Et professor Brüggemann on saksa päritolu ajaloolane, siis räägib ta ka sellest, millist rolli mängisid Eesti kujunemisloos baltisakslased ning miks meie ajalugu üldse saksa vaatest põnev on.

Karsten Brüggemann pälvis ka tänavu Eesti teaduspreemia aastapreemia laureaadi tiitli.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Vaata saadet

Facebooki sündmus