Page 96 - Tallinn University
P. 96
teadusraamatukogu on infoühiskonda toetav
mäluasutus
Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu on rohkem kui 70-aastane aju, mis mäletab ka aega üle 450 aasta tagasi.
Andres Kollist, TLÜ Akadeemilise Raamatukogu direktor
Inimese edukuse võti seisneb selles, kui arukaid otsu- seid ta teeb ning kui palju on tal otsuste tegemiseks kvaliteetset teavet, tegelikkusele vastavat informat- siooni.
Läbi aegade on olnud just raamatukogud kohad, kus toimetavad kõige targemad. Tänapäevases digitaalses ühiskonnas on raamatukogud info jagamise viise veelgi laiendanud, nende roll on kasvava infomüra kontekstis veelgi olulisem.
Akadeemilise Raamatukogu ajalugu ulatub Oleviste koguduse raamatukogu kirjaliku esmamainimiseni 1552. aastal. Oleviste koguduse raamatukogu oli ka loodusteaduslikku ja  losoo list kirjandust sisaldav, Tallinna linna ja koguduse poolt ühiselt ülalpeetav avalik raamatukogu. Siit leiame suures plaanis peaaegu 500 aastat tagasi olnud, kuid tänapäevalgi kehtivate eesmärkidega eelkäija.
andres kollist
Praegune Tallinna Ülikooli raamatukogu on teadus- raamatukogu, mis pakub avalikku teenust ning mida peetakse jätkuvalt kogu ühiskonna poolt tähtsaks ka e-ajastul. Seda iseloomustavad märksõnad nagu inspi- ratsioon, koostöö, sotsiaalne võrgustik, näitused ja sündmused, hoidla, infoeksperdid, vaimne avatus, klassiruumid, haritud suhtlus, õpetlaslik kommuni- katsioon, innovaatilisus, areng. Ka muutunud oludes oleme suutnud oma positsiooni Eesti raamatukogude maastikul säilitada ja seda koguni tugevdada.
Raamatukogu on tänapäeval palju enamat kui üksnes raamatute kogu. Meil lasub kohustus koondada erine- vad andmekogud digitaalsel kujul, integreerida need ühtsesse struktuuri.
Nii on Akadeemilises Raamatukogus lisaks suurepära- sele trükiste kogule ka siinkandi kõige võimsam digi-


































































































   94   95   96   97   98