Page 88 - TLÜ Arengukava
P. 88
SEOSED VALDKONDLIKE ARENGUDOKUMENTIDEGA
Eesti infoühiskonna arengukava 2020 keskmes on tagada IKT kasutamist ja nutikate lahenduste loomist võimaldav keskkond. Tallinna Ülikool toetab IKT võimaluste laiendamist ülikoolis ja IKT- alaste pädevuse tõstmist nii üliõpilaste kui ka õppejõudude seas. Samuti on ülikooli tegevustel seos nimetatud arengukavaga nutikate lahenduste väljatöötamise osas, eelkõige digimeedia ja haridustehnoloogia vallas.
Digi- ja meedia fookusvaldkonna kaudu toetame HITSA eesmärke. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) strateegia 2014−2020 püüdleb oma tegevuses selle poole, et aastal 2020 oleksid digiajastu ühiskonna arengut toetavad IKT oskused koos nende targa kasutamisega Eesti heaolu allikas. Visiooni saavutamiseks on HITSA seadnud endale kaks strateegilist eesmärki:
n Iga haridustaseme lõpetajatele tagatakse tänapäevased digipädevused.
n IKT tark kasutamine õpetamises ja õppimises ning õppetöö korraldamises tõstab õppe kvaliteeti.
Eesti rahvastiku tervise arengukava 2009–2020 üldeesmärk on pikk ja kvaliteetne elu, mis seisneb nii tervena elatud eluea pikkuses kui ka elatud aastate kvaliteedis. Suurimad võimalused rahva terviseseisundit parandada ja tervena elatud eluiga pikendada peituvad eluviiside tervislikumaks muutmises, aga ka tervist toetava elukeskkonna kujundamises. Eesmärgiks on elanikkonna kehalise aktiivsuse tõus 2020. aastaks, toitumise tasakaalustumine ja riskikäitumise vähenemine. Tallinna Ülikooli fookusvaldkond terve ja säästev eluviis keskendub eelpoolnimetatud teemade uurimisele ja arendamisele.
Aktiivse vananemise arengukava 2013−2020 eesmärk on vanusesõbraliku ühiskonna kujundamine ning vanemaealistele elukvaliteedi ja võrdsete võimaluste kindlustamine. Alaeesmärkideks on seatud: 1. vanemaealised on ühiskonda kaasatud ja sotsiaalselt aktiivsed; 2. vanemaealised on õpihimulised ja mitmekülgselt aktiivsed õppijad; 3. vanemaealised on tööturul aktiivsed ja oma tööeluga rahul; 4. vanemaealised elavad kauem tervena ja hästi toimetulevana. Tallinna Ülikool saab toetada oma fookusvaldkondade kaudu tervisekäitumist, toimetulekut ja seda toetavat ühiskonnakorraldust.
Noortevaldkonna arengukava 2014–2020 eesmärk on võimaldada noortele arenguks ja eneseteostuseks avarad võimalused, see toetab sidusa ja loova ühiskonna kujunemist. Arengukava järgi tuleb suurendada võimalusi noori kaasata, arendada loovust, omaalgatust ja ühistegevust. Arengukava rakendumisel peaks paranema noorte osalus kogukonnas ja otsustusprotsessides, tööhõivevalmidus ja vähenema tõrjutuse ja sotsiaalse isolatsiooni risk. Tallinna Ülikoolil on oluline roll haridusuuendajana ja noorsootöö arendajana, aga ka haridusuuenduse rakendajana õppekeskkonnas.
84 TALLINNA ÜLIKOOLI ARENGUKAVA 2015−2020


































































































   86   87   88   89   90