Kaasava hariduse suuna üliõpilasesd osalesid BIP kohtumisel Vilniuses

Haridusteaduste instituudi kaasava hariduse suuna üliõpilased osalesid 25.–29. märtsil Vilniaus kolegija korraldatud BIP-kohtumisel “Skills and Knowledge for Effective Teaching and Learning”, kus lisaks Tallinna Ülikoolile osales ka Belgia VIVES Hogeschool.

BIP

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituuti esindasid eripedagoogika bakalaureuseõppe üliõpilased Jonne Männamäe, Minna-Mari Reivart ja Kristi štaub; eripedagoogika magistrandid Emma Marie Nõmm, Älis Oksa, Cätlin Sutt ja Eva Toompuu ning kaasava hariduse magistrant Sigrid Sõggel. Õppejõududena liitusid eripedagoogika dotsent Ene Varik-Maasik ning kaasava hariduse ja eripedagoogika dotsent Tiiu Tammemäe.

Leedu kolleegid olid kokku pannud huvitava programmi, mis keskendus eelkõige õppimise neurobioloogilisele alusele ja selle seotusele emotsioonide, mõtete, käitumise ja õppimispotenstiaaliga. Kohtumisel olid heas tasakaalus loengud, arutelud ja  seminarid, toimus ka õppevisiit kooli ja nõustamiskeskusesse. Üliõpilaste sõnul oli programm intensiivne ja sisukas, mindi süvitsi neorobioloogiliste teemadega, millega on TLÜ-s õpingute vältel end juba kurssi viidud.

Tudengid hindasid saadud rahvusvahelist koostöö- ja õppimiskogemust väga kõrgelt ja väärtustasid seda võimalust oma õpingute vältel. Võimaluse korral oleksid kõik vamis uuesti BIP-il osalema.

Visiiti rahastas Erasmus+.