Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Mari-Liis Tali

Mari-Liis Tali töötab alates 2023. aasta lõpust Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis õpetajahariduse praktikate arendusspetsialistina.

Mari-Liis Tali

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Olen pigem uudishimuliku loomuga, tahan aru saada, miks asjad on nii, nagu nad on.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud ja miks valisid uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Enne ülikooli tööle asumist töötasin Kohila Mõisakoolis õpetajana ning kaks aastata tagasi asusin õppima magistriõppesse Tallinna Ülikooli hariduse juhtimise erialale. Eelmise aasta sügisel tundsin, et vajan koolis töötamisest pausi ning mõned kuud hiljem tekkis võimalus ülikooli ka tööle asuda ning otsustasin end veidi teistsuguses keskkonnas proovile panna.

Mis Sind tööalaselt kõige enam innustab ja motiveerib?

Mind innustab see, kui näen, et saan teha midagi paremaks, seda eriti hariduse valdkonnas, mis on mulle väga südamelähedaseks saanud.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Ma ei oskaks hetkel veel midagi suurte saavutuste alla enda elus liigitada. On olnud tegevused ja tagajärjed. Unistused jätan enda teada.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Mulle meeldib, kui saan vabal ajal võtta aja maha ja tegeleda endale meeldivate tegevustega – liikuda looduses, lugeda, minna teatrisse või kinno või niisama logeleda.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Kummalisel kombel on minuga viimase aasta jooksul käinud kaasas raamat, mida ma ei ole jõudnud veel lugeda. Veidi rohkem kui aasta tagasi oli mul võimalus näha Tallinna Linnateatri lavastust "451° Fahrenheiti" R. Bradbury samanimelise teose ainetel, mis erinevatel hetkedel taas meelde tuleb ja mõtlema paneb.