Haridusblogi

Tessa Kristal – Vahetusaastal saadud õpikogemused ning töökogemus on hindamatu väärtusega!

Tessa Kristal on Tallinna Ülikooli andragoogika eriala teise kursuse üliõpilane, kes õpib praegu Erasmus programmi kaudu Iirimaal Maynoothi Ülikoolis vahetusaastal. Tänu sellele, et sattus elama samasse linna ühe endise TLÜ andragoogika eriala õppejõuga, oli tal võimalus õpingutega samal ajal sooritada Iirimaal ka oma erialapraktika. Tessa õpingud ja praktikakogemus ei ole veel lõppenud, kuna plaan on veeta Iirimaal terve õppeaasta ning sooritada seal teinegi erialane praktika. Loe Tessa põnevast praktika- ja õpingute kogemusest ning elust välismaal.

Tessa Kristal Iirimaal vahetusaastal

Erasmus vahetusõppe kogemus Iirimaal on olnud minu jaoks hindamatu. Esimesel koolinädalal välisõppe infotunnis ei oleks ma osanud ettegi kujutada seda elu ja neid võimalusi, mis mind aasta hiljem Iirimaal ootasid.

Teadsin juba enne, kui mind ülikooli vastu võeti, et tahan Erasmus programmi kaudu välismaale õppima minna. Vaatamata sellele, et mul oli püsiv töökoht ning olin oma eluga üsna rahul, tabasin tihti end mõtlemast, et milline võiks olla elu välismaal. Tahtsin end proovile panna ning loobuda mõneks ajaks oma mugavast elust Eestis. Ei läinud kaua aega mööda, kui olingi juba Iirimaale Maynoothi Ülikooli ühes õppeaastaks vastu võetud.

Põnev vahetusaasta Iirimaal

Maynoothi Ülikoolil on väga suur haridusteaduste instituut ning ka täiskasvanuhariduse osakond, mis andragoogina otsuse valikul määravaks saigi. Olles oma senisele elule mõneks ajaks hüvasti öelnud, leidsingi end Dublinist vaid 20 kilomeetri kaugusel väikeses Maynoothi linnas 18.sajandi koolihoonete ning müstiliste looduse vahelt enda elu uut etappi alustamas.

Tessa Kristal Iirimaal vahetusaastal

Olgugi, et Eesti on väike, siis pean tõdema, et ütlus: “Igas sadamas on üks eestlane”, peab täiesti paika! Siin Maynoothi linnas ootas mind ees endine Tallinna Ülikooli andragoogika õppejõud Marin Johnson, kes töötab ühes Iirimaa erakolledžis õppedirektorina. Ta pakkus mulle võimalust Chevron College'is enda käe all praktika sooritada. See oli võimalus, mida ma ei oleks osanud isegi soovida, ning teadmata, mis mind täpselt ees ootab, ütlesin ma loomulikult koheselt "Jah!".

Tänaseks olen juba neli kuud Chevronis Student Support assistendina tööl olnud ning saanud kaasa lüüa põnevates projektides, näiteks, nagu veebiseminaride sarja väljatöötamine ja läbiviimine ning tehisintellekti kasutamine õppetöös.

Miks peaks sellise väljakutse kindlasti vastu võtma?

Maailm on täis võimalusi ning julgus mugavustsoonist lahkuda võib viia radadele, mida sa varem poleks osanud ettegi kujutada. Tallinna lennujaamas lennukile astudes ei teadnud ma veel, et vaid mõne kuu pärast on mul sõpru ja uusi tutvusi üle kogu maailma, mu õhtud on täis põnevaid vestlusi ja mänge, olen käinud avastamas maailma ilusamaid looduspaiku ning oman esimest erialast töökogemust Iirimaa erakolledžis.

Olles üliõpilane ja töötaja ingliskeelses keskkonnas, olen omandanud oskused ja kogemused, mida Eesti poleks saanud mulle pakkuda. Mind jääb terveks eluks saatma välismaal saadud kooli- ja töökogemus ning põnevad projektid, milles sain käed külge panna. Iirimaalt saadud kogemused on hindamatud ning aitavad ka tulevikus elus kaugemale jõuda.

Tänapäeval aitab tööturul silma paista iga lisasamm, mida enda jaoks teed. Vahetusaastal saadud õpikogemused ning ka töökogemus on hindamatu väärtusega ning soosivad mind võimalustes, mis mulle tulevikus huvi pakuvad. Andragoogina olen saanud rikkamaks just õppimise mõtestamise ja teadmiste loomise kaudu teises keskkonnas ning õppides koostööd tegema teisest rahvusest ja kultuurist pärit inimestega. Kõige rohkem on see kogemus aidanud mul isiklikult areneda. See nõuab palju julgust, et võõras riigis ning ülikoolis hakkama saada, uusi sõpru leida ning nullist oma elu mõneks ajaks üles ehitada. Lisaks tuleb kohaneda uue kultuuriga.

Minu teekond Maynoothi Ülikoolis ning Chevron College'is ei ole veel lõppenud ning ma ootan põnevusega, mida toob uus semester ning kevad Iirimaal!

Julgustan kõiki tudengeid ennast proovile panema ning andma endale võimalus nii iseennast kui ka maailma avastada. Erasmus programm on selleks suurepärane võimalus ning tasub end igal juhul ära, olenemata, kuhu maailma serva sina satud.