Tallinna Ülikoolis toimus demokraatiat ja haridust käsitlev konverents

27-28. veebruaril toimus Tallinna Ülikoolis DEMOCRAT projekti konverents “Demokraatia tugevdamine hariduse kaudu: kontseptuaalsed ja praktilised perspektiivid”. Konverentsil osalesid nii projekti välispartnerid, nende poolt kutsutud külalised kui ka mitmed huvilised nii Eestist kui mujalt.

Democrat

Ettekandeid tegid mainekad eksperdid nii akadeemikute kui praktikute seast. Peakõnelejaks oli professor Gerry Stoker, kes on tegutsenud teadlasena mitmes Ühendkuningriikide ja Austraalia ülikoolis valitsemise, politoloogia ja demokraatia uuringute valdkonnas. Tema ettekanne püüdis heita valgust demokraatliku kodakondsuse edendamise kontekstie ehk maailma olukorrale, kus esitame küsimus ‘miks on üldse vaja haridus, mis toetab demokraatiat?”

Gerry kirjutab ise: “Paljud täiskasvanud kodanikud ei tegele eriti poliitikaga. Nad näitavad sageli üles usalduse puudumist poliitiliste juhtide ja institutsioonide vastu. Nad mõistavad, et poliitiline süsteem on sageli nende vastu kallutatud. Poliitika justkui töötab demokraatia nimel, kuid väga vigasel ja pettumust valmistaval viisil. On ka teisi "uusi" väljakutseid, nagu vandenõu uskumuste mõju ja nende levik sotsiaalmeedia kaudu ning tehisintellekti tekitatud ohud, mis tähendab, et demokraatia on tulevikus tõenäoliselt suuremas ohus. Reformide vastu tuntakse huvi ja on mitmeid häid näiteid, millele toetuda. Järgmiste põlvkondade väljakutse on omandada oskusi oma demokraatlikus kodakondsuses navigeerimiseks ja samal ajal osata nõuda nende struktuuride paremaks muutmist, mis demokraatia ‘elavaks teevad’.”

Democrat

Konverentsile registreeris umbes 130 inimest, kohal oli registreerimislehe järgi kokku 106, kuigi tegelikult liitusid konverentsipäevadel ka mõned ad hoc vabatahtlikud, seega võib öelda, et konverentsist sai osa u 110 inimest, mis on korraldajate silmis hea tulemus. Tagasiside osalejatelt oli äärmiselt positiivne - jäädi rahule nii sisu kui korraldusega.

Konverentsi sessioonidest valmisid ka visuaalsed salvestused Piret Räni poolt ja BFMi tehniline tiim salvestas videosse ka peamised sessioonid. Paralleelsessioonide salvestused tegid meie tudengidets vabatahtlikud.

Vaata konverentsisessioonide visuaalseid salvestusi SIIT.

Piret Räni       Democrat

Autor: Piret Räni

Vaata konverentsi sessioonide salvestusi Youtube’ist.

DEMOCRAT projekt jätkab pärast ka konverentsi täistuuridel. Käimas on endiselt heade praktikate kaardistamine, esmaste piloteerivate õpetajatega sekkumiste üle reflekteerimine ja uueks õppeaastaks sekkumiste planeerimine - nüüd juba 6 osalevas riigis. Mai lõpus on plaanis järgmine DEMOCRAT Eesti võrgustiku kohtumine.

Liitu DEMOCRAT võrgustiku emaili listiga siin.

Noppeid konverentsi tagasisidest:

• “Insights into many interesting projects in the participating countries, worrying insights into figures from Estonia regarding the views of boys towards the role of women in democracy and politics.”
  • “Hope that education can make an important contribution to democracy in these challenging times.”
  • “Interesting thoughts about basic democratic participation in schools.”
  • “It was a great conference! Many interesting new people I met. Maybe the world café could have been a bit more structured, but in the end everybody cooperated to make it a succes. The old-town tour was wonderful!”
  • “Thank you for an excellent conference which was very well organized.”

Täname südamest ka konverentsi toetajaid - projekti rahastaja Euroopa Komisjon ja konverentsi sponsor Tallinna Linn. Tänu linna toetusele saime osalejatele pakkuda tasuta ühistranspordi kasutust ja korraldada muuhulgas keskaegse Tallinna vanalinna tuuri.

DemocratETTallinn