Page 87 - Tallinn University
P. 87
Kultuurilised kompetentsid
Meie taotlus on aidata Eestis kujundada keeli, kultuure ja loovust väär- tustav ühiskond, luua võimalused eesti kultuuriruumi arenguks avatuse tingimustes ja iga ühiskonnaliikme osalemiseks kultuuris. Arendame kultuuriteoreetilist mõtlemist, et mõista kultuuri toimemehhanisme nii Eestis kui ka mujal.
Arendame eesti keele, ajaloo ja kultuuri kõrval eri rahvaste ajaloo, keele, kultuuri, kunsti- ja mõttetraditsiooni ning sotsiaal-majandusliku kesk- konna uurimist ja õpetamist. Lõimime teadmised eri maade keeltest ja kultuuridest ning kultuuriteadusest interdistsiplinaarseks tervikuks. Peame vajalikuks kõigi oma töötajate ja üliõpilaste kultuurilise kompe- tentsi arengut, et üleilmastuvas maailmas paremini toime tulla.
Terve ja jätkusuutlik eluviis
Targad, teaduspõhised valikud terve elulaadi ja jätkusuutliku mõtteviisi kujundajana aitavad vähendada koormust loodusele, survet sotsiaalsfää- rile ja tervishoiusektorile. Panustame tervet elulaadi ja jätkusuutlikku mõtteviisi väärtustavate hoiakute kujundamisse Eesti ühiskonnas ning e-teenustel põhinevat eripära arvestava ühiskonnakorralduse väljatöö- tamisse ja rakendamisse.
Arendame metoodikaid ja teenuseid, millega toetada terviseteadlikku ning jätkusuutlikku käitumist hariduses, töökohtadel ja kogukonnas.
Oleme eeskuju terve ja säästva mõtteviisi rakendamisel ka ülikooli enda töö- ja õppekorralduses.
Ühiskond ja avatud valitsemine
Arendame välja ühiskonna arengut mõtestavad uued interdistsiplinaar- sed ja probleemikesksed uurimissuunad ning uuendame neid toetavaid uurimismetodoloogiad. Toetame avatud valitsemise praktikate juurdu- mist kohaliku omavalitsuse ja riigi tasandil ning pakume teaduspõhiseid ja innovaatilisi lahendusi avalikule teenistusele, poliitikutele, õigusprak- tikutele ja vabaühendustele.
Töötame välja uusi sekkumise viise indiviidide toimetuleku ja heaolu tagamiseks. Panustame sotsiaal-, õigus- ja riigiteaduste eestikeelse terminoloogia uuendamisse.
tallinna ülikool
85
Alates 2019. aasta sügisest on TLÜ-s seitse akadee- milist üksust: Balti filmi, meedia, kunstide ja kommu- nikatsiooni instituut, Digitehnoloogiate instituut, Haridusteaduste instituut, Humanitaarteaduste instituut, Loodus- ja
terviseteaduste instituut, Ühiskonna- teaduste instituut ning Haapsalu kolledž.
TLÜ-s on 945 töötajat, neist ca 490 teadlased ja õppejõud.
Välisõppejõudude ja teadustöötajate osakaal on 11,5%
Tallinna Ülikooli rektor on teist ametiaega jär- jest professor Tiit Land. Rektoraadi liikmed on õppeprorektor Priit Reiska, teadusprorektor Katrin Niglas, arendusprorektor loometegevuse ja koostöö- suhete alal Andres Jõesaar ning finantsvaldkonna juht Kurmet Ojamaa.


































































































   85   86   87   88   89