Page 9 - Tallinn University
P. 9
millised on olnud
elu projekTid? vaata elu.tlu.ee
Hübriidsõda
Hübriidsõda on maailmas leviv nähtus, kus sõjate- gevus lisaks traditsioonilistele mõõtmetele hõlmab ka ühiskonda, virtuaalmaailma, kommunikatsiooni ja palju muud. Projekti eesmärk oli lahata sellise olukorra tekkimise võimalusi Eestis, võttes aluseks teoreetilise tausta, sarnased olukorrad maailmas ning eri valdkondade kogemuse. Projektis osalesid üliõpilased nii Tallinna Ülikoolist kui ka välisüli- õpilased kümnest riigist, kes õppisid politoloogiat, kommunikatsiooni, infotehnoloogiat ja mitmeid sotsiaalteadusi. Projekti juhendas julgeolekuekspert professor Bradley  ayer. Projekti käigus valmis kolm analüüsi, mis lahkavad hübriidsõda küber-, sisemise ja üldise julgeoleku valdkonnas. Hetkel peetakse läbirääkimisi nende avaldamiseks.
Roheline Shakespeare
tõi kokku 20 tudengit neljalt õppekavalt (kultuuri- teadus, Euroopa nüüdiskeeled ja kultuurid, kirjan- dus-, visuaalkultuuri ja  lmiteooria, haridustehno- loogia) ja viiest riigist: Eesti, Iraan, Itaalia, Jaapan ja Türgi.
Eesmärk oli uurida loodust ja loodusnähtusi ning neid puudutavat sõnavara Inglise 16.-17. sajandi kirjaniku William Shakespeare’i teostes. Sha- kespeare tõi ju keelde ligi 1700 uut sõna, teiste hulgas lillede ja taimede nimesid – näiteks “nelk”.
ELU üliõpilased uurisid niiviisi nime saanud taimede elu ka väljapoolt teksti – metsas, koduaias ja botaanikaaias, kunstis, fotograa as ja koka- kunstis ning samuti erinevates kultuurides (eesti, hispaania, itaalia, jaapani, türgi ja vene kultuuris ja looduses). Seda tehti erinevate nurkade alt, luues seoseid kultuuri ja teaduse, mineviku ja tänapäeva vahel. Tulemusena valmis kolm ajaveebi.
Mikroskoopiline ELU
Tallinna Ülikooli molekulaarse biokeemia
ja ökoloogia eriala tudengite ning Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini eriala üliõpilaste koostöös valminud interdistsiplinaarne projekt, mille käigus loodi siidiussidelt saadud siidivalgust tehtud tekstiilimaterjalid, õhulised siidiskulptuurid ja öölamp. Projekti protsessis valmis tutvustav videoklipp ning samuti jäädvustati fotodena erinevad disainiobjektid. ELU projekt oli sisendiks EKA tudengi magistritööle.
Mikroskoopiline ELU. Fotod: Marko Veinbergs
Tallinna ülikooli ajakiri / nr 11 / kevad 2018 7


































































































   7   8   9   10   11