Üritus

Ülikooli taaskasutatav tops osutus populaarseks

Jõulukuu esimesel nädalal ülikoolis kampaania raames jagatud taaskasutatavad topsid osutusid oodatust populaarsemaks. Hoolimata koroonaperioodist, mil inimesi liigub hoonetes vähe, sai proovipartii – 500 ülikooli topsi – otsa praktiliselt kolme päevaga.

Topsivaba elu

„Nõudlus taaskasutatavate topside järele ja nende kasutuselevõtt näitab, et säästlik mõtteviis on saanud tudengitele igapäevaelu loomulikuks osaks ning jätkusuutlik tarbimine iseenesest mõistetavaks tegevuseks,“ ütles üks kampaania korraldajatest Marilind Reemann (fotol). Tema hinnangul tähistab väike samm – ühekordsetest topsidest loobumine – arusaama ja teadlikkust, et tänaste tarbimistrendide jätkumine on päriselt probleem.

Marilind Reemann

#topsivabaTLU kampaania üks korraldajatest Marilind Reemann.

Miks ei ole ühekordne papptops hea valik, saab lugeda SIIT

Nimelt sai 30. novembrist 4. detsembrini ülikooli kohvikutest kuuma jooki ostes kaasa Tallinna Ülikooli korduvkasutatava topsi. Kuna topsid osutusid oodatust nõutumaks, tuli kampaania lõpetada planeeritust varem.

Tallinna Ülikooli korduvkasutatav tops on hea suurusega – paras, et mahtuda kohviaparaadi alla ning piisavalt väike, et mitte võtta kotis kaasas kandes ülearu palju ruumi. Topsid on sümboolne žest kõigile kuuma joogi joojatele, rõhutamaks keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku tarbimise olulisust.

Jagamiskampaania toimus ELU projekti „Topsivaba TLÜ II“ raames, mille eesmärk on vähendada ühekordsete topside kasutamist, juurutades seeläbi jätkusuutlikku mõtteviisi.

Haara korduvkasutatav #topsivabaTLU !

"Topsivaba TLÜ II" on tudengite ELU projekt, mille eesmärgiks on leida ülikooli jaoks lahendused ühekordsete kohvitopside asendamiseks korduvkasutatavatega.