Koostöö

ICT-INOV projekti kohtumine Vietnamis

Eelmisel nädalal toimus projekti ICT-INOV kohtumine Ho Chi Minh Citys, Vietnamis, mis oli viimane enne suurte Aasia ülikoolide delegatsiooni kohtumist Tallinna Ülikoolis augusti lõpus.

ICT

ICT-INOV projekti eesmärgiks on tutvustada ja kasutada disainmõtlemist IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia)  kõrghariduses, et toetada (nurjatute) probleemide lahendamist ning innovatsiooni. Kohtumisel esitleti projekti käigus tehtud tööd – läbiviidud kursusi ning koolitusi. Delegatsiooni võõrustasid Vietnami Riiklik Ülikool Hochiminh Cityst, täpsemalt John von Neumann Instituudist, mis tegeleb IKTga ning on väga avatud koostööle Euroopa riikidega.

Lisaks Thessalia Ülikoolile Kreekast, kes on ka antud projekti koordinaator, osalevad Euroopa ülikoolidest Porto Polütehnikum Portugalist, EU-Track ettevõte Itaalias ning Tallinna Ülikool Triinu Jesmini ja prof. Jaanus Terasmaa esindusel. Aasiast osalevad projektis lisaks eelmainitud ülikoolile Vietnamist Hanoi Ülikool, Nepaalist Kathmandu Ülikool ja Tribhuvani Ülikool, Malaisiast Malaya Ülikool ja Tenaga Nasional eraülikool, Pakistanist ISRA Ülikool ja Rahvuslik Ülikool (National University of computer and emerging sciences).

30.08–01.09.2023 viibib sama delegatsioon Tallinna Ülikoolis ning kui on soovi alustada koostööd mõne loetletud ülikooliga, siis palun võtta ühendust nooremteaduri Triinu Jesminiga (triinu.jesmin@tlu.ee), kes saab organiseerida kohtumise.