Teade

Tallinna Ülikooli külastas Kolumbia suursaadik

Kolumbia suursaadik H.E. Assad José JÁTER PEÑA kohtus rektor Tõnu Viigiga, et arutada haridusalast koostööd Eesti ja Kolumbia kõrgkoolide vahel.

ülikool linnulennult

Tallinna Ülikooli külastas Varssavis resideeruv Kolumbia suursaadik H.E. Assad José JÁTER PEÑA, et kohtuda rektor Tõnu Viigiga ning arutada potentsiaalset haridusalast koostööd Eesti ja Kolumbia kõrgkoolide vahel.

Suursaadiku sõnul on Kolumbia huvitatud Eestis kõrghariduse valdkonna koostöö arendamisest ja rektor kinnitas, et Tallinna Ülikool on sellistele partnerlussuhetele avatud.

Kolumbia suursaadik ja rektorTallinna Ülikooli rahvus-vahelistumise üks eesmärk on olemasolevate partneritega suhtlemise     kõrval laiendada koostöövõrgustikke nii ülikooli kui akadeemiliste töötajate tasandil. „Meie peamised koostööpartnerid asuvad küll Euroopas, aga rahvusvahelise koostöö mitmekesistamiseks keskendume üha enam ka Aafrika, USA, Ladina-Ameerika, Aasia ja Araabia maadele. Eesmärk on tõsta seeläbi ülikooli rahvusvahelist tuntust ja olla atraktiivne teadus-, arendus- ja loomealase koostöö partner teadlastele ning õpingukoht tudengitele,“ selgitas Viik.

Tallinna Ülikoolis on täna Kolumbiast pärit 5 töötajat ning 11 tudengit. Kolumbia ülikoolidega varasemalt koostööd tehtud ei ole, Ladina-Ameerikas on hetkel meie peamised koostööpartnerid Brasiilias ja Tšiilis.