Õpingud

Kogukonda ühendav kunstiprojekt: Valge Daami legendi elluäratamine

kunstiprojekti algus, puhtad lõuendid ja värvid

15. mail toimus “Kogukonna Valge Daami kunstiprojekt”, kus Haapsalu Kunstikooli kogunes Läänemaa täiskasvanuhariduse kogukond, et koos kunstikooli õpilastega luua ühisloominguna Haapsalu linnalegendist pärineva Valge Daami siluetid.

Kunstiprojekti eesmärgiks oli põlvkondadevaheline koostöö, mis toetab osalejate üksteisemõistmist, kasvatab omavahelist austust ja seeläbi ka sidusama kogukonna kujunemist.

Ürituse idee tuli Annika Armipaik-Nukkilt, kes õpib TLÜ Haapsalu kolledžis “Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas” magistriõppekaval. Koolitöö raames oli eesmärgiks korraldada kogukonnas eri põlvkondi ühendav üritus, et tuua rohkem esile noorte ja vanemate inimeste vahelist koostööd.

Ühistegevuses loodi paarid ühe lapse ja täiskasvanu näol, kes kaunistasid kaheksat Valge Daami siluetti. Daamide rindadele, südame kohale, kinnitatakse hiljem ka Haapsalu Pitsikeskuse käsitöömeistrite kootud erimustrilised pitsist südamed.

Kunstiprojekti noorim osaleja oli 10 ja vanim 85 aastane. Kujundatud daamidest saab vabaõhunäitus Haapsalu Valge Daami päevade ajal 12.-18. augustil kunstikooli rohealal. Näitusega tähistatakse ühtlasi ka Haapsalu linna 745 juubeliaastat.

Suured tänud Haapsalu Kunstikoolile, Marikale ja Aidele, kes ideega kaasa tulid, ürituse nii sujuvalt kõikide osapooltega läbi aitasid viia, töömees Reinule, kes kõik daamid tehniliselt ettevalmistas, Pitsikeskuse prouadele, kes pitsist südamed kudusid ja loomulikult kõikidele osalistele, kes daame üheskoos kujundasid.

Kunstiprojekti ülesvõtted

Kunstiprojekti ülesvõtted