Keskkonnakorralduse lektoraat
Keskkonnakorralduse lektoraat on Loodusteaduste osakonna uus struktuuriüksus, mis tegutseb alates 2001. aasta 1. septembrist. Teaduskonna arengukava kohaselt peaks lektoraat kasvama õppetooliks.
Keskkonnakorralduse õppekava
Keskkonnakorraldus kuulub kahte – loodusteaduste ja sotsiaalteaduste – valdkonda. Piltlikult võiks keskkonnakorraldust kujutada kui loodusteadusi ja sotsiaalteadusi ühendavat silda, millel on ühisosa mõlema valdkonnaga ja mis toetub neile:
Keskkonnakorralduse õppekava (diplomiõppe tasemel) valmis 1999.a. alguses; sama aasta sügisel asusid õppima esimesed üliõpilased, kes lõpetavad käesoleva aasta kevadel.
Käimasoleva reformi käigus on keskkonnakorralduse õppekava modifitseeritud 3-aastaseks bakalaureuseõppeks ning sellele järgnevaks 2-aastaseks magistriõppeks. Eeldatavasti rakendub uues õppekava käesoleva aasta sügisest.
Spetsialiseerumise täienduseks või karjäärivõimaluste avardamiseks saavad keskkonnakorraldust õppijad valida 15AP mahulise lisaeriala teistest TPÜ õppekavades.
Õppimistingimused
Keskkonnakorrralduse eriala loengud ja seminarid toimuvad valdavalt Loodusteaduskonna õpperuumides Narva mnt. 25. TPÜ kinnisvaraprogramm peaks lähiaastatel lisaruumi tooma.
Uute õppeainete (keskkonnamõju hindamine, keskkonnajuhtimissüsteemid keskkonnaeetika, keskkonnaökonoomika, ökotoksikoloogia jt.) õpetamiseks on hangitud arvukalt uusi raamatuid, mida kasutatakse loengute ja seminaride ettevalmistamiseks. Alates käesolevast aastast tellib TPÜ ka kahte keskkonnakorralduse alast teadusajakirja. Loomulikult on üliõpilastel kasutada arvutiklassid ja pääs internetti.
Õppejõud on põhiliselt TPÜ-st, uute õppeainete õpetamisse on kaasatud ka tippspetsialiste riigiasutustest ja keskkonnafirmadest. Enamikul õppejõududest on doktorikraad või sellele vastav akadeemilise kraad.
Karjäärivõimalused
2002. aastal õppimist alustajatel on lõpetamisel eeldatavasti samad karjäärivõimalused, mis selle eriala lõpetanutel kogu Euroopa Liidus.