Page 20 - Õppekorralduse eeskiri
P. 20
vastavasisulise avalduse õppekava kuraatorile.
(17)Lõputööde kaitsmine on avalik ning toimub kaitsmiskomisjoni ees eksamisessiooni perioodil (v.a doktoritööd). Lõputöö kaitsmine võib olla kinnine, kui lõputöö sisu avaldamine ei ole teistele isikutele kuuluvate autori varaliste õiguste, isikuandmete kaitse seaduse, riigi- või ärisaladuse või muu salastatud teabe tõttu võimalik. Lõputöö kaitsmise kinniseks muutmise ja lõputööle juurdepääsupiirangu kehtestab akadeemilise üksuse direktor korraldusega.
(18)Kaitsmisel osalevad soovitavalt ka retsensent ja üliõpilase juhendaja. Kaitsmisprotseduuri läbiviimine videosilla kaudu on lubatud vaid erandjuhtudel üliõpilase poolt esitatud põhjendatud avalduse alusel. Otsuse teeb akadeemilise üksuse direktor kaitsmiskomisjoni esimehe ettepanekul.
(19)Kaitsmisel peab osalema vähemalt 2/3 kaitsmiskomisjoni liikmetest. Lõpliku hinde otsustab kaitsmiskomisjon ning hinde kujunemise aluseks on kirjalik lõputöö ja kaitsmisel toimunud akadeemiline diskussioon.
(20)Akadeemilise üksuse nõukogu otsuse alusel võib bakalaureuseastmes loobuda lõputöö kaitsmisest. Sel juhul kirjutavad kirjaliku hinnangu ja annavad tööle soovitusliku hinde juhendaja ja retsensent. Lõpliku hinde otsustab kaitsmiskomisjon, arvestades juhendaja ja retsensendi hinnanguid ning üliõpilase vastulauset. Akadeemilise üksuse nõukogu otsus kaitsmisest loobumise kohta edastatakse üliõpilastele hiljemalt kaitsmise toimumise semestri vahenädalal. Üliõpilasel on õigus lõputöö avalikule kaitsmisele. Selleks esitab ta vastava taotluse akadeemilisse üksusesse üks kuu enne lõputööde esitamise tähtaega. (21)Lõputööde kaitsmise tulemused tehakse üliõpilastele teatavaks kaitsmispäeval vahetult pärast protokollide vormistamist. Hinded kantakse vormikohasele protokollile, mille allkirjastavad kaitsmiskomisjoni esimees ja protokollija.
(22)Lõputöö positiivset hinnet ei saa parandada. Negatiivse tulemuse korral üliõpilane eksmatrikuleeritakse.
(23)Kaitsmisel negatiivse tulemuse saanud lõputööd on võimalik uuesti kaitsta üks kord eksternina, arvestades komisjoni poolt tehtud ettepanekuid. Komisjonil on õigus nõuda töö täiendamist või uue teema ja/või juhendaja valimist.
(24)Lõputöö kaitsmisele mitteilmumine mõjuva põhjuseta võrdsustatakse hindega puudulik (F). Mõjuval põhjusel mitteilmunud üliõpilasel on õigus kaitsta lõputöö kehtiva registreeringu alusel komisjoni esimehe poolt määratud päeval eksamisessiooni jooksul. Kui mõjuval põhjusel (nt haigus, õnnetusjuhtum) mitteilmunud üliõpilane ei esita kolme tööpäeva jooksul vastavat tõendit, kantakse protokolli negatiivne tulemus. (25)Kaitsmiskomisjon võib diskrediteeriva teabe ilmnemisel (plagiaat, valeandmete esitamine jms) enne lõputöö kaitsmist keelduda üliõpilase lubamisest kaitsmisele. Mittelubamise aluseks on kirjalik tõendusmaterjal. Kaitsmiskomisjoni otsus üliõpilase mittelubamise kohta lõputöö kaitsmisele vormistatakse kirjalikult ning üliõpilast teavitatakse hiljemalt üks tööpäev enne kaitsmist. Üliõpilasel on õigus kaitsmiskomisjoni otsus vaidlustada vastavalt §-le 34. Kui üliõpilane ei vaidlusta kaitsmiskomisjoni otsust eksmatrikuleeritakse ta seoses ebaväärika käitumisega ning lõputööde kaitsmisprotokolli märgitakse negatiivne tulemus „F“.
(26)Positiivselt hinnatud lõputööd laetakse hiljemalt järgmise semestri alguseks raamatukogu repositooriumisse, kuhu sisestatakse töö pealkiri, autor, aasta, akadeemiline üksus, õppeaste ning tööle juurdepääs:
1) avatud;
2) piiratud autori soovil või akadeemilise üksuse otsusel hindele E kaitstud lõputööd;
3) piiratud akadeemilise üksuse direktori korraldusel asutusesiseseks kasutamiseks.
(27)Arhiivi sisestatud tööde puhul esitab süsteem info plagiaadikahtluse kohta ülikooli õppeosakonda.


































































































   18   19   20   21   22