Page 19 - Õppekorralduse eeskiri
P. 19
vähemalt viieaastase loometegevuse kogemust magistritöö valdkonnas.
(6) Juhendamisest on õigus keelduda juhul, kui õppejõu õpetamiskoormus on täidetud või lõputöö teema ei kattu õppejõu uurimisvaldkonnaga.
(7) Juhendajaülesandedon:
1) abistada üliõpilast teema valikul, uurimisprobleemi sõnastamisel, meetodite valikul, teemakohase kirjanduse ja muude allikate valikul ning teadusliku usaldusväärsuse tagamisel;
2) kooskõlastada uurimistöö tegevuskava, nõustada, juhendada ja konsulteerida üliõpilast uurimistöö tegemise protsessis selle kõikidel etappidel;
3) kontrollida uurimistöö vastavust sisulistele ja vormilistele nõuetele ning kinnitada allkirjaga nõuetele vastava lõputöö kaitsmisele lubamist.
(8) Üliõpilase ülesanded lõputöö koostamisel on:
1) koostada uurimistöö tegevuskava, otsida ja läbi töötada teemakohane kirjandus ning vormistada uurimistöö tulemused korrektseks lõputööks;
2) esitada lõputöö osad juhendajale lugemiseks ja kommenteerimiseks vastavalt kokkulepitud tegevuskavale;
3) esitada üksuse poolt määratud tähtajaks nõuetekohaselt vormistatud lõputöö.
(9) Juhendajal ja üliõpilasel on õigus algatada koostöö lõpetamine erimeelsuste tõttu, esitades põhjendatud avalduse õppejuhile.
(10)Lõputööde (v.a doktoritööde) kaitsmiskomisjonid moodustab õppekava kureeriva akadeemilise üksuse direktor üheks õppeaastaks. Komisjoni kuulub vähemalt kolm liiget, sh komisjoni esimees, kes on doktorikraadiga või sellele vastava kvalifikatsiooniga. Bakalaureusetööde kaitsmiskomisjonis on 50% magistritööde kaitsmiskomisjonis 75% doktorikraadiga või sellele vastava kvalifikatsiooniga õppejõude.
(11)Akadeemilise üksuse nõukogul on õigus määrata lõputöö esitamise kuupäev kuni üks kuu enne kaitsmiskuupäeva, kuid mitte hiljem kui kaks nädalat enne kaitsmist. Lõputöö esitamise ja kaitsmise kuupäevad teeb akadeemiline üksus üliõpilastele teatavaks hiljemalt kaks kuud enne kaitsmiskuupäeva.
(12)Üliõpilasel on lõputöö koostamise käigus ühel korral võimalus kasutada viitamise korrektsuse kontrollimiseks plagiaadituvastussüsteemi. Vastavalt vajadusele on lõputöö korrektsust võimalik kontrollida ülikooli töötajatel. Kontrollimiseks laetakse lõputöö plagiaadituvastussüsteemi.
(13)Üliõpilane esitab enda ja juhendaja poolt (digi)allkirjastatud lõputöö ja registreerib end ÕIS-is lõputöö kaitsjaks. Kõik lõputööd esitatakse elektrooniliselt pdf-formaadis ning akadeemilise üksuse nõudel paberkandjal. Akadeemilise üksuse nõukogu võib lõputöö kaitsmisele lubamise õiguse anda õppekava kuraatorile. Juhendaja/õppekava kuraatori allkiri kinnitab lõputöö kaitsmisele lubamist. Üliõpilane tõendab oma allkirjaga uurimistöö vastavust eetikanõuetele ning annab loa lõputöö reprodutseerimiseks, üldsusele kättesaadavaks tegemiseks ja kasutamiseks plagiaadituvastussüsteemis andmeallikana. (14)Pärast lõputöö kaitsmiseks registreerimist on üliõpilasel võimalik taotleda enda nimekirjast kustutamist kuni üks päev enne lõputöö kaitsmise kuupäeva ainult mõjuval põhjusel (nt haigus või õnnetusjuhtum).
(15)Lõputööle antakse hinnang kirjaliku retsensiooniga, mis lähtub akadeemilise üksuse poolt kehtestatud nõuetest. Retsensioon sisaldab ettepanekut üliõpilase hinde osas vaid juhul, kui ei toimu lõputöö kaitsmist. Retsensioon esitatakse akadeemilisse üksusese hiljemalt kolm tööpäeva enne kaitsmist. Üliõpilasel on õigus tutvuda oma lõputöö retsensiooniga hiljemalt üks tööpäev enne kaitsmist.
(16)Retsensendi määramisel välditakse huvide konflikti. Juhul kui lõputöö juhendaja hinnangul ei oma retsensent piisavat erialast kompetentsi konkreetsele uurimistööle retsensiooni koostamiseks, esitab ta ühe tööpäeva jooksul pärast retsensendi määramist


































































































   17   18   19   20   21