Page 18 - Õppekorralduse eeskiri
P. 18
ülekandmisel tekkinud ainepunktide mahu vähenemist on võimalik kompenseerida samas moodulis olevate valikainetega. Juhul kui moodulis ei ole valikaineid, kompenseeritakse mahu erinevus erialaainete valikainetega.
(22)Ülikooli lõpetamiseks vajaliku keele- ja arvutioskuse tasemenõuetele vastavust hinnatakse vastavas üksuses. Selleks VÕTA taotlust ei esitata.
(23)Positiivse otsuse saanud VÕTA taotluseid säilitatakse akadeemilises üksuses 2 aastat. Negatiivse otsuse saanud taotlusi säilitatakse apelleerimisaja möödumiseni. Täiendamist, sh lisamaterjale, vajavaid taotlusi säilitatakse kuni määratud tähtaja lõpuni.
§ 25. Individuaalne õppeplaan
(1) Individuaalne õppeplaan koostatakse, kui üliõpilane:
1) viibis akadeemilisel puhkusel ja tema õppekava on oluliselt muutunud;
2) ennistatakse õpingute jätkamiseks.
(2) Individuaalses õppeplaanis tuuakse välja õppeained (asendusained), mida arvestatakse üliõpilase õppekava täitmisel. Individuaalse õppeplaani kooskõlastab üliõpilane õppekava kuraatoriga ning esitab selle akadeemilise üksuse õppejuhile kinnitamiseks hiljemalt õppetöö alaste liikumiste lõpptähtajaks. Individuaalse õppeplaani koopia jääb üliõpilasele ja selle alusel registreerib ta ennast ÕIS-is õppeainete kuulajaks.
7. peatükk
LÕPUTÖÖ KAITSMINE JA LÕPUEKSAMI SOORITAMINE
§ 26. Lõputöö kaitsmisele/lõpueksami sooritamisele lubamise tingimused
(1) Üliõpilane lubatakse lõputöö kaitsmisele/lõpueksami sooritamisele akadeemilise üksuse direktori korraldusega, mis kinnitatakse ÕIS-is üks nädal enne lõputöö kaitsmise/lõpueksami sooritamise kuupäeva.
(2) Lõputöö/lõpueksami kaitsmisele lubamise/sooritamise eelduseks on õppekavaga sätestatud õppeainete (sh praktika) positiivne sooritamine, lõpetamistingimuste täitmine ja esitatud arvete alusel õppekulude hüvitamine.
§ 27. Lõputöö koostamine ja kaitsmine
(1) Kõrghariduse esimese ja teise astme lõputööde nõuded, sh mahu-, vormistus- ja retsenseerimisnõuded kehtestab akadeemilise üksuse nõukogu vastavalt rahvusvahelistele standarditele.
(2) Lõputöö kirjutatakse õppekava keeles, kui üksus ei ole lõputööde koostamise juhendis sätestanud teisiti. Põhjendatud juhtudel on üliõpilasel õigus taotleda erisust, esitades sellekohase avalduse koos lõputöö teemaga.
(3) Lõputöö teema ja juhendaja kooskõlastab õppekava kuraator ja kinnitab akadeemilise üksuse direktor hiljemalt üliõpilase nominaalkestuse eelviimasel semestril, osakoormusega õppes üliõpilase planeeritavale lõpetamisele eelneval semestril. Juhendaja ja üliõpilane lepivad kokku lõputöö koostamise ajakava.
(4) Bakalaureusetöö juhendaja/retsenseerija omab töö valdkonnas vähemalt magistrikraadi või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni või on valdkonnas tunnustatud praktik-ekspert.
(5) Magistritöö juhendaja/retsenseerija täidab vähemalt ühte järgmistest nõuetest:
1) omab doktorikraadi või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni;
2) omab magistrikraadi või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni ning vähemalt viieaastast
teadus- ja arendustegevuse kogemust magistritöö valdkonnas;
3) omab magistrikraadi või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni ning on oma kutsealal tunnustatud asjatundja;
4) kunstierialadel omab magistrikraadi või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni ning


































































































   16   17   18   19   20