Page 16 - Õppekorralduse eeskiri
P. 16
teiste kandidaatidega.
(5) VÕTA dokumente võib esitada aastaringselt, kuid mitte hiljem kui kevadsemestri eksamisessiooni lõpukuupäeval. Põhjendatud juhtudel võib akadeemiline üksus aktsepteerida ka hiljem esitatud dokumente.
(6) VÕTA taotluse otsus sisseastumistingimuste täitmisel on tähtajaline. Tähtaeg fikseeritakse otsuse juures.
(7) Akadeemiliseüksusenõukoguvõibkinnitadanimekirjakõrgkoolideõppekavadest,mis oma sisult vastavad magistri- või doktoriõppesse astumise eelduseks olevatele õppekavadele ning mille lõpetanud ei pea sisseastumisel taotlema varasemate õpingute sisseastumistingimustele vastavust.
§ 24. VÕTA õppekava täitmisel
(1) Õppekava täitmisel võib arvestada sisult sobivaid, õppekava õpiväljunditele vastavaid õppeaineid, õppekava mooduleid, täienduskoolitusi, erialast töö- jm kogemust. Varasemate õpingute ja töökogemuse mittearvestamise aluseks õppekava täitmisel võib olla õppeaine spetsiifikast tulenev sisuline aegumine. Mittearvestamise aluseks ei ole ajaline aegumine, teadmiste ja oskuste omandamise koht, väheoluline erinevus õpingute mahus, õpitu komponentides või õpiväljundite hindamise vormis.
(2) Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamiseks täidab üliõpilane ja ekstern taotluse õppeinfosüsteemis, teised taotlejad esitavad paberkandjal taotluse akadeemilisse üksusesse. Taotlus tuleb õppeinfosüsteemis esitada 30 kalendripäeva jooksul.
(3) VÕTA taotlusele lisatakse tõendusmaterjalina dokumendid varasemalt õpitu kohta. Täienduskoolituse, töö jm kogemusest õpitu arvestamisel lisab taotleja ka omandatud teadmiste ja oskuste analüüsi.
(4) Varasemate õpingute ja töökogemuse hindamist ning arvestamist ei kohaldata ülikooli lõpetamiseks nõutava lõputöö kaitsmise ja/või lõpueksami(te) sooritamise osas. Akadeemilise üksuse nõukogul on õigus määrata lisaks õppeaineid, mille puhul varasemaid õpinguid ja töökogemust ei arvestata. Vastav märge tehakse õppeinfosüsteemis olevasse ainekaarti.
(5) Eelnevas õppeastmes ja täiendusõppes sooritatud õpinguid ning varasemat töökogemust ei arvestata reeglina valik- ja vabaaineteks. Sama astme õpinguid saab arvestada nii kohustuslikeks, valik- kui ka vabaaineteks.
(6) Sama astme õpinguid saab vabaaineteks üle kanda ainult õppekavaga ettenähtud mahus, sh arvestatakse keele- ja arvutiõppe nõuete täitmiseks kuluvat ainepunktide mahtu. Vabaainete ülekandmisel üliõpilase õpingute esimesel semestril ei ületata semestri nominaalset mahtu.
(7) Eelmise astme tasemeõpingute arvestamisel peab kõrghariduse esimese ja teise astme õppemaht olema kokku 300 ainepunkti. Vajadusel tuleb vahe kompenseerida valides juurde kas valik- või vabaaineid.
(8) VÕTA taotlust õppekava täitmisel võib esitada õppeaastaringselt. Samal semestril algavate ainete kohta tuleb taotlus esitada semestri eelnädalal. Üliõpilasel on võimalus osaleda kuni otsusest teavitamiseni õppetöös.
(9) Üliõpilane, kes taotleb õpingute jooksul õppekava vahetamist ning ei soovi, et uuel õppekaval arvestataks kõiki eelneval õppekaval sooritatud õpinguid, võib koos vabanenud õppekohale kandideerimise avaldusega esitada paberkandjal varasemate õpingute arvestamise taotluse.
(10)Üliõpilane ei saa taotleda nende õppeainete arvestamist varasema õpi- ja töökogemuse alusel, mille kuulajaks ta on registreerinud, mille sooritamisõigus on lõppenud või kui ta on õppeaine sooritamisel saanud negatiivse tulemuse. Negatiivselt hinnatud taotlust ei saa sisuliselt täiendamata uuesti esitada.


































































































   14   15   16   17   18