Page 15 - Õppekorralduse eeskiri
P. 15
toimumist. Üliõpilasele, kes on registreerinud, kuid ei ilmu järeleksamile, kantakse hindamislehele “puudulik” (F); arvestusele mitteilmumise korral “mittearvestatud” (MA). (21)Üliõpilane, kes ei ole saanud eksami/arvestuse teistkordsel sooritamisel positiivset tulemust või ei ole ilmunud eksamile/arvestusele või aine sooritusõigus on aegunud, registreerib end õppeaine korduskuulajaks. Pärast korduskuulamise põhieksamil saadud negatiivset tulemust on üliõpilasel õigus taotleda eksami/arvestuse sooritamiseks komisjoni moodustamist.
(22) Eksamile/arvestusele minnes peab üliõpilasel olema kaasas isikut tõendav dokument. (23)Õppejõul on õigus üliõpilane eksamilt/arvestuselt eemaldada, kui ta kasutab keelatud abivahendeid või kaaslaste abi. Eemaldatud üliõpilane loetakse eksamit/arvestust mittesooritanuks ning hindamislehele märgitakse tulemusena “F” või “MA”.
(24)Õppejõud sisestab eksami/arvestuse tulemused ÕIS-i kümne tööpäeva jooksul pärast eksami/arvestuse päeva. Üliõpilasel on õigus tutvuda oma eksami- või arvestustööga ja saada tagasisidet kümne tööpäeva jooksul alates eksami- või arvestustulemuste teatavaks tegemisest. Pärast nimetatud aja möödumist ei ole akadeemilisel üksusel kohustust kirjalikke töid säilitada.
6. peatükk
VARASEMATE ÕPINGUTE JA TÖÖKOGEMUSE ARVESTAMINE
§ 22. Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise alused
(1) Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine (edaspidi VÕTA) on protsess, mille käigus ülikool hindab lähtuvalt kindlaksmääratud kriteeriumidest taotleja kompetentsust, s.t tema teadmiste, oskuste ja hoiakute vastavust vastuvõtutingimustele, õppekava või selle osa(de) õpiväljunditele.
(2) Ülikool tunnustab varasemaid tasemeõppes sooritatud õpinguid, täienduskoolitustest, töö- jm kogemustest õpitut õppekava täitmisel ning magistri- ja doktoriõppe sisseastumistingimuste täitmisel.
(3) Ülikool tagab VÕTA taotlejale vajaliku informatsiooni ning juhendamis- ja nõustamisteenuste kättesaadavuse, VÕTA protseduuri ühetaolisuse ning hindamist läbiviivate isikute kompetentsuse ja erapooletuse tulemuste suhtes.
(4) VÕTA taotleja vastutab esitatud dokumentide ja muude materjalide õigsuse eest. VÕTA taotlused esitatakse eesti või inglise keeles.
(5) Ülikooli senat kehtestab mitteüliõpilastele VÕTA menetlustasu ja tasu maksmise korra.
§ 23. VÕTA magistri- ja doktoriõppesse astumisel
(1) Isik, kelle eelnev haridus ei vasta magistri- või doktoriõppesse sisseastumisel õppekavale kehtestatud vastuvõtutingimustele, esitab eelnevat töökogemust ja haridust tõendavad dokumendid ja vormikohase taotluse akadeemilisse üksusesse.
(2) Ülikooli sisseastumisel toimub VÕTA individuaalse hindamise korras. Varasematele õpingutele ja töökogemusele hinnangu andmisel arvestatakse taotleja töötamist vastaval erialal, tegelemist teadus- või loometööga, täiendavaid erialaseid õpinguid jms.
(3) Õppekava kuraator otsustab taotleja varasemast kogemusest õpitu vastavuse õppekavale kehtestatud sisseastumistingimustele ja vajadusel määrab tasandusained, mis tuleb taotlejal õpinguid alustades läbida esimese õppeaasta jooksul avatud ülikooli kaudu. Tasandusainete maksimaalne maht on 16 EAP-d. Vajadusel konsulteerib õppekava kuraator ainet õpetatavate õppejõudude või akadeemilise suuna juhiga.
(4) Õppekava kuraatori kirjaliku otsuse varasemate õpingute ja/või töökogemuse arvestamise kohta esitab kandidaat koos teiste sisseastumiseks vajalike dokumentidega vastuvõtukomisjonile. Ülikooli sisseastumine toimub VÕTA taotlejal samadel tingimustel


































































































   13   14   15   16   17