Page 10 - Õppekorralduse eeskiri
P. 10
(13)Õppeainet kureerival üksusel on õigus põhjendatud juhtudel üliõpilase ainekursusele registreerimine ÕIS-is tagasi lükata. Üliõpilane saab ÕIS-ist teate õpingukava muudatuse kohta. Kuulajaks registreerimise tühistamine on võimalik nelja tööpäeva jooksul pärast elektroonilise registreerimise lõpukuupäeva.
(14)Ainet kureeriv akadeemiline üksus võib korraldada eelregistreerimise järgmise semestri ainekursustele. Eelregistreerimise eesmärk on selgitada välja kõrvalainete, valikainete ja tugiainete õppijate orienteeruv arv järgmisel semestril ning võtta vastu otsus nende avamise või mitteavamise kohta, samuti annab see üliõpilasele nendesse õppeainete eelisjärjekorras registreerimise õiguse. Eelregistreerimine ei vabasta üliõpilast semestri alguses ainekursustele registreerimisest.
(15)Kui valikainele registreerinute arv jääb alla akadeemilise üksuse kehtestatud miinimummäärast, ei ole akadeemiline üksus kohustatud ainekursust kontaktõppe vormis õpetama. Kui õppida soovijate arv ületab õpetamisvõimalused, korraldab akadeemiline üksus kuulajaskonna moodustamiseks valiku. Eelistatakse üliõpilasi, kellel on õppeaine kohustuslik.
(16)Ainekursuse korduskuulajaks registreerib üliõpilane end juhul, kui ta ainekursuse sooritusõiguse ajal ei saanud positiivset tulemust. Ainekursust on võimalik uuesti tasuta kuulata üks kord nominaalkestuse ja sellele järgneva kahe semestri jooksul.
§ 16. Võõrkeele, eesti keele ja arvutiõpingute nõuete täitmine
(1) Esimese ja teise kõrgharidusastme õpingute lõpetamiseks peab üliõpilane täitma õppekavaga kehtestatud võõrkeele, eesti keele ja arvutioskuse nõuded.
(2) Eesti keele oskus peab vastama Euroopa keeleõppe raamdokumendi tasemele C1. Nõude täitmist kontrollitakse eestikeelsel õppekaval õppival üliõpilasel, kes ei ole lõpetanud eesti õppekeelega kooli. Nõude täitmist on võimalik tõendada eesti keele riikliku C1-tasemeeksami tunnistuse või ülikoolis sooritatud ainekursuse eksamiga.
(3) Arvutioskuse nõuete täitmist on võimalik tõendada arvutialaste pädevuste testi või ainekursuse eksami sooritamisega.
(4) Võõrkeele oskus eestikeelse õppekava lõpetamiseks päevaõppe vormis õppival üliõpilasel peab vastama Euroopa keeleõppe raamdokumendi tasemele B2, tsükliõpe vormis õppival üliõpilasel tasemele B1, kui õppekavas ei ole kehtestatud kõrgemat taset. Nõude täitmist on võimalik tõendada: rahvusvahelise võõrkeele eksami, kõrgkooli ainekursuse eksami või võõrkeele riigieksami tulemusega, mille vastavused kehtestab rektori poolt määratud õppevaldkonna prorektor;
(5) Võõrkeele oskus võõrkeelse õppekava lõpetamiseks peab vastama Euroopa keeleõppe raamdokumendi tasemele C1. Nõude täitmist on võimalik tõendada rahvusvahelise keeleeksamiga, kõrgkooli ainekursuse eksamiga.
(6) Pädevuste saavutamist hindav akadeemiline üksus sisestab info lõpetamisnõuete täitmise kohta õppeinfosüsteemi.
§ 17. Õppimine külalisüliõpilasena teises Eesti kõrgkoolis
(1) Üliõpilane, kes soovib õppida külalisüliõpilasena mõnes teises kõrgkoolis, kooskõlastab valitud õppeained õppekava kuraatoriga ning registreerib suunamislehe Tallinna Ülikooli õppeosakonnas. Teises ülikoolis on külalisüliõpilasena soovituslik õppida erialaga seotud õppeaineid.
(2) Üliõpilane registreerib õppetööle vastuvõtvas kõrgkoolis kehtiva korra järgi.
(3) Pärast õppeaine sooritamist esitab üliõpilane oma ülikooli akadeemilisse üksusesse vastuvõtva kõrgkooli poolt väljaantud tõendi eksami/arvestuse sooritamise kohta.


































































































   8   9   10   11   12