Page 34 - Tallinn University
P. 34
KRISTJAN MAASALU sai sobivaima ameti
Tallinna Linnakantselei, linnavalitsuse nõunik kaasamise valdkonnas | Keskkonnakorraldus 2008, õpib magistrantuuris
Mugavustsoonis kipub inimene manduma ja tema maailmapilt tuhmuma, sealt väljudes aga kohtud uute ideede, tavatute vaatenurkade ja ilusate inimestega.
„Tahan aidata kaasa kodanikuühiskonna arengule, soodustada huvirühmade omava- helist diskussiooni ning suunata üldsuse pilgu meid ümbritsevale rikkalikule sotsiaal- sele ja ökoloogilisele kapitalile,” kõneleb Kristjan nagu vilunud poliitik.
Aga poliitikast on asi kaugel. „Kui avali- kust teenistusest peaks villand saama, olen mõelnud kätt proovida ritsikate kasvata- mises, kaerapiima tootmises ja kõrtsipida- mises“ jätkab ta. Ka kavatseb Kristjan jätkata mõtete esseedeks vormimist, melomaaniat, matkamist ja mõttemänge.
Tallinna Ülikoolis keskkonnakorraldust õppima asudes ei olnud Kristjanil täpset ülevaadet, mida eriala endast kujutab. Läks lihtsalt õppima „seda loodusevärki”. Aga lisaks teadmiste omandamisele keskkonna, majanduse, projektijuhtimise ja poliitika valdkonnas tutvus ta ka mitme inspireeriva inimesega ja avardas jõudsasti silmaringi,
liitus ülikooli meeskooriga ja Eesti Üliõpi- laste Keskkonnakaitse Ühinguga Sorex.
Ülikooli järel panustas Kristjan Riigimetsa Majandamise Keskuses looduses liikumis- võimaluste arengusse Harjumaal. Põnev ülesanne oli leida valutu jätk abiellu astujate tabalukkude kinnitamise traditsioonile siis, kui Keila-Joa park koos sealsete rippsilda- dega rekonstrueerimisele läks.
2016. aastal jättis Kristjan karjääri RMK-s sinnapaika ja alustas magistriõpinguid sooviga need kindlasti lõpule viia. Sellel aastal lisandus kaasamisnõuniku töö. Selle oodatav tulemus on niisugune: „Elanikud on linnas toimuvatesse otsustusprotsessidesse kaasatud läbi hästitoimiva partnerluse. Selle tulemusel on kujunenud võimalikult paljude huve arvestav dünaamiline ja säilenõtke elukeskkond, kus inimesed tahavad olla ja kuhu tulla.”
32
Tallinna ülikooli ajakiri / nr 11 / kevad 2018


































































































   32   33   34   35   36