Page 16 - TLÜ ajakiri
P. 16
14 TUDENGIELU TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 3 / KEVAD 2013
Paljugi algab erialavalikust. Minu arvates teeb elus õnnelikuks pigem enese huvide järgi joon- dumine, kui kõige tulusama eriala valimine. Praegune tulus valik ei pruugi seda olla edaspidi. Kindlasti peab olema ka varuplaan. Ka mina ei tööta algselt õpitud valdkonnas, aga kuna nautisin iga õpinguaastat Kunstiakadeemias, siis ei kahetse oma valikuid. Tuleb lihtsalt uskuda ja usaldada, et omandatud oskused ja teadmised võivad hiljem ka mingi hoopis uue nurga alt vajalikuks osutuda. On ütlemine: probleemid – sealhulgas tööotsingud – on töö- riietes võimalused.
Märkus: Intervjuus viidatud analüüsid on val- minud programmi PRIMUS projekti “Tööturu väljakutsed kõrgharidusele” käigus.
Vt http://primus.tlu.ee/tehtud-tood
Millist nõu annab ülikool üliõpilastele ja vilistlastele?
Kommenteerib karjäärinõustaja
Mikk Kasesalk:
Tallinna Ülikooli karjäärinõustajad tegelevad paljude teemadega. Meie kompetentsi kuulub kõik alates eriala valikust kuni tööle kandideeri- miseni. Lisaks aitame koostada karjääri- ja tule- vikuplaane. Karjäärinõustajaga tasub vestlema tulla siis, kui pole päris selge, mida omandatava haridusega hiljem tööturul peale hakata ja mida võiks lisaks õpingutele juba õppimise ajal teha, et hiljem konkurentsivõimeline olla. Siin pole universaalseid vastuseid, sest väga palju ole- neb tudengi huvidest, kogemustest ja oskustest, kuid nendele teemadele tähelepanu pöörates on kasu hiljem suur.
Tööle kandideerides võiks iga inimene küsida endalt kolm väga olulist küsimust, mis sageli määravad ära selle, kas tööandja on inimese teenetest huvitatud või mitte.
1. Mida ma õigupoolest oskan ja milles ma hea olen?
2. Mida on mul (kui värskelt ülikooli lõpeta- val inimesel) praegu tööandjale pakkuda?
3. Mida ma ootan tööandjalt ja töölt, mida tahan teha?


































































































   14   15   16   17   18