Koostöö

Haridusmessil BETT 2021 auhinnatud Eesti tiimis oli ka Tallinna Ülikool

Eesti pälvis neljapäeval Londonis toimunud BETT-i ​messi auhinnatseremoonial tunnustuse "International EdTech Programme of the Year" haridusvaldkonna tehnoloogia ettevõtete toetamise eest. Auhinna võttis vastu Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann

Bett mess

BETT on ülemaailmne haridustehnoloogia mess, mida korraldatakse alates 1985. aastast. Eelmise aasta lõpus viis Education Estonia läbi konkursi, et leida parimad osalejad Eesti delegatsiooni BETT-il. Valituks osutus ka Tallinna Ülikool, mille üks fookusvaldkondadest on haridusuuendus, kuhu panustavad haridusteaduste instituut, TLÜ haridusuuenduse tippkeskus, haridustehnoloogia keskus ja haridusinnovatsiooni keskus. Ühe Eesti juhtiva õpetajaharidust pakkuva ülikoolina rõhutatakse ja tõendatakse ülikooli ning ettevõtluse koostöö olulist rolli uute õppimise ja õpetamismeetodite didaktilisel arendamisel ning soovitakse panustada Eesti rahvusvahelisse tuntusesse haridusvaldkonnas ja suurendada rahvusvahelist hariduseksporti.

Pandeemia tõttu jäi küll BETT 2021 füüsiliselt ära, kuid üles pandi virtuaalsed ekspositsioonid. Tallinna Ülikooli ekspositsiooni loomisse panustasid Janika Leoste, Viktoria Humal, Merle Pajus, Tiia Õun, Külliki Tafel-Viia, Margot Adamson, Evelyn Neudorf, Maire Tuul, Kätlin Vanari ja Katrin Männik. Virtuaalse BETT 2021 osalejate info jääb üles terveks aastaks, et potentsiaalsed huvigrupid saaksid hakata looma sidemeid ettevõtete ja organisatsioonidega, kellega nad kohtuvad juba füüsiliselt järgmisel messil 19.–21. jaanuaril Londonis. 2022. aasta visiidilt ootab Tallinna Ülikool tulemuslikke kontakte ning oma projektimeeskonna kurssi viimist uusimate haridustehnoloogia trendidega maailmas.

"Tallinna Ülikooli õppejõude ja teadlaste läbiviidud uuringute ning projektide tulemusena on sündinud erinevaid innovaatilisi haridusliku sisuga toodete prototüüpe. BETT UK 2021/22 Eesti ekspositsioonis osalemine võimaldab meil neid uudseid lähenemisi rahvusvahelisele sihtühmale tutvustada ja läbi selle Eesti kui digiriigi mõjukust suurendada," kommenteerib Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ettevõtluskoostöö ja innovatsiooni peaspetsialist Janika Leoste. "Samuti soovime laiendada oma strateegiliste koostööpartnerite ringi rahvusvaheliste haridustehnoloogia ettevõtete hulgas. Üheks heaks näiteks on RM Education, kelle roboteid kasutab enamus Eesti lasteaedadest ning kellele anname nende toodete pedagoogilise kasutuse kohta väärtuslikku tagasisidet. Loodame ka laiendada ülikooli rahvusvahelist võrgustikku haridusinnovatsiooni koosloomeks teiste riikide ülikoolide ja haridusasutustega."

Eestit esindavad messil peale Tallinna Ülikooli ka DreamApply, ELIIS, Futuclass ja ALPA Kids. Eesti osalemist korraldasid Education Estonia, Haridus- ja Noorteamet, haridus- ja teadusministeerium, välisministeerium, Startup Estonia, eKool, Opiq, EdTech Estonia. Education Estonia on valitsuse algatus rahvusvahelise hariduskoostöö toetamiseks, mida koordineerib Haridus- ja Noorteamet.

Lisainfo

"Eestit tunnustati haridusvaldkonna tehnoloogiafirmade toetamise eest" (Postimees 22.07.2021)

"Estonia was awarded the International EdTech Programme of the Year at Bett Awards" (Education Estonia 22.07.2021)

BETT