Digiblogi

Kuus uut Tallinna Ülikooli magistrit Afganistanist

16. juuni magistriõppe lõpuaktusel võtsid oma väljateenitud magistrikraadi vastu kuus Afganistanist pärit üliõpilast, kes tulid Eestisse õppima arengukoostöö projekti vahendusel.

foto magistritest

* Fotode autor: Reet Suhova

Vilistlased õppisid avatud ühiskonna tehnoloogiate õppekaval ja läbisid magistriõppe 1,5 aastaga. Kogu grupi kaalutud keskmine hinne jäi vahemikku 3.88–4,73.

Mohammad Mustafa Ibrahimi ja Hadi Nowandish lõpetasid oma magistriõpingud cum laude. Mõlemad lõptajad töötavad oma koduriigi maapiirkondades õppejõududena – Bamyan’i Ülikoolis ja Takhari Ülikoolis. Palju õnne värsketele magistritele! Soovime neile tuult tiibadesse!

Välisministeeriumi arengukoostöö projekt kandis pealkirja “Magistriõppe läbiviimine Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi õppekaval „Avatud ühiskonna tehnoloogiad“ Kabuli Ülikooli ja Afganistani IT-ministeeriumi töötajatele“.

Koostöö oli jätkuprojektiks arengukoostööle Afganistaniga, mis algas juba 2013. aastal. Täname kõiki projektis osalejaid, õppejõude, juhendajaid ja retsensente. Projekti edukas õnnestumine sai teoks vaid tänu heale koostööle ja ühisele pingutamisele!

Maarika Miil & Merilin Tohver
Arengukoostöö projektijuht ja projekti assistent