Üldteada on fakt, et muredega pöördume esimesena oma lähedaste või sõprade poole. Ülikooli õppima asudes saab üliõpilane korraga palju informatsiooni, mida ta vajab, kuid kõike mitte kohe. Hiljem, puutudes kokku juba reaalsete olukordadega, võib ta tunda ennast abituna, kuna varem kuuldu enam ei meenu.

Siin ongi tuutori ehk tugitudengi töömaa – saada teisest aru, anda infot, suunata õigete inimeste juurde, olla kuulaja ja toetaja. Oluline on seejuures olla teadlik ülikooli professionaalsest võrgustikust.

Tuutorite ettevalmistus toimub läbi ainekursuse "Tuutorite väljaõpe" (4 EAP) paralleelselt praktilise tegevusega. Väljaõpe ei ole kohustuslik tuutorina tegutsemiseks. 

Ettevalmistuse eesmärk on teadvustada oma tegevus abistajana ja olla ise toetatud  pakkumaks  kaasüliõpilasele emotsionaalset-, sotsiaalset ja/või praktilist tuge.

Toimuvad regulaarsed kohtumised, kus erinevaid õppemeetodeid kasutades käsitleme tuutorite enda või töö käigus saadud kogemusi. Nendele toetuvalt arutame läbi nõustamise põhialused- ja oskused, eetikaküsimused, kuidas toimida kriitilistes olukordades jne.

Praktilised tegevused: tuutor on kaasatud ÜNK avalikkusele suunatud tegevustesse. Näiteks „Tule Küsi“, ÜNK nädal jms

Lisaks sellele eeldame, et tuutor on ise aktiivne leidmaks abivajajat, on tegevuste algataja mitte ainult juhendatav. Head mõtted, mida teha on alati teretulnud!

Gruppi juhendab Kai Rannastu (ÜNK erivajadusega üliõpilaste nõustaja, täiskasvanute koolitaja, diplomeeritud superviisor ja coach)

Leia endale tuutor

Sofia

Sofia Üksiratsa  

Võta ühendust: sofia.uksiratsa@tlu.ee 

Õpin õigusteaduse erialal. Tuutorina tegutsen juba rohkem kui aasta ning saan abiks olla erinevate küsimustega - nii akadeemiliste kui ka olukorras, kus on vaja heat kuulajat, et oma muret jagada. 

Minu visioon: Olen ise olnud olukorras, kus muretsesin õppimise pärast ning tundus, et olen justkui üksinda oma murega - tean neid tundeid väga hästi ja seega sooviks, et keegi teine tudeng kunagi sellisse olukorda ei sattuks; selleks ma siin olengi. Kui sul on mure või küsimus kirjuta mulle: palun, ära mõtle, et su probleem ei ole lahendamist või kuulamist väärt - väike mure on samamoodi mure kusjuures jagatud mure on juba pool mure. Võtta julgelt ühendust!

Vivian

Vivian Põld  

Võta ühendust: vivian.pold@tlu.ee 

Õpin  bioloogia erialal, kõrvalaineks on keemia. Olen avatud suhtleja ja minu hingeteemaks on vaimne tervis. Oskan ka väga hästi ametlikke e- meile ja tekste kirjutada. Ma armastan organiseeritust ja aja planeerimist. Ma suudan suhestuda teise tudengiga ja panna end Sinu olukorda, sest suure tõenäosusega olen paljutki kogenud. Kõige esimene ja olulisem samm on julgeda abi küsida.

Anette

Anette Valk

Võta ühendust: anette.valk@tlu.ee 

Õpin võrdleva filosoofia erialal. 

Usun, et on oluline teada ja uskuda, et igale probleemile leidub alati mingi lahendus – tuutori kutsumus on seda teadmist meelde tuletada, toetades ja julgustades tudengit. 

Julgelt võta ühendust, kui tunned, et mõni koolialane teema tekitab küsimusi; kui soovid jagada muresid või esitada ettepanekuid parema olemise heaks ülikoolis; saan aidata orienteeruda koolimajas ja ÕIS-is; ning toetada kohanduste ja ligipääsetavuse teemal erivajadusega/puudega tudengeid.

Andra

Andra Hiisjärv 

Võta ühendust: andra.hiisjarv@tlu.ee

Õpin psühholoogia erialal. Oma õpingute jooksul olen kokku puutunud akadeemilise puhkuse, kursuste uuesti kuulamisega ja kooli koormuse raskustega. Olen hea kuulaja ja suunan sind leidma enda jaoks parimat lahendust. Vajadusel suunan sind edasi murettegeva valdkonna spetsialisti poole. 

Kerstin

Kerstin Nurmsalu  

Võta ühendust: kerstin.nurmsalu@tlu.ee 

Õpin psühholoogia erialal.  Esimesel õppeaastal kogesin arusaamatust ja segadust õppekorralduslikul poolel, mis tõttu soovin olla toeks neile, kes vajavad samal teemal juhendamist. Tänu oma kogemustele saan teisi paremini suunata ja aidata, kuidas süsteemi paremini sulanduda ja kasvõi ruume otsida. Olen empaatiline ning pean oluliseks teiste hea- ja rahulolu ning hea suhtlejana olen alati valmis muresid kuulama ja nendele aidata lahendusi leida. 

Reena-Rebecca

Reena-Rebecca Int

Võta ühendust reena-rebecca.int@tlu.ee

Õpin ajakirjanduse erialal. Tudengilt-tudengile nõu andmine on minu arvates vajalik, et igaüks tunneks, et ei ole oma muredega üksinda. Minu  tugevuseks on lahendustele orienteeritus.

Kersti

Kersti Järve   

Võta ühendust: kersti.jarve@tlu.ee  

Õpin antropoloogia erialal. Tuutorina pakun tuge õppekorralduse ja -keskkondade (nt ÕIS ja Moodle) kasutamisel. Minu roll hõlmab aktiivset kuulamist, tagasiside andmist, keerulistes olukordades lahenduste leidmist ning emotsionaalse toe pakkumist. Lisaks toetan sobivate spetsialistide leidmisel. Psühholoogilist nõustamist ma ei paku, järgides ülikooli nõudeid ja standardeid.

Epp

Epp Ole 

Võta ühendust: epp.ole@tlu.ee

Õpin käsitöö ja kodunduse õpetaja erialal.