STEAMKitchen
Projektist lähemalt
Projekti periood: 01.03.2024 - 28.02.2026
Erasmus+ KA220-HED projekt, 2023-1-EE01-KA220-HED-000159885
- STEAMKitchen - MATIK-praktikate ja kodundusõppe ühendamine õpetajakoolituses. Vaata projekti ETISest
- Vastutav täitja: Kristi Paas, kodundusõppe teooria ja didaktika lektor, Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituut
- Projekti liikmed: Jaana Taar, Kristi Paas, Tiina Vänt, Katrin Männik ja Matti Juhani Rossi
STEAMKitchen projekti eesmärk on aidata kaasa haridustavade ja -meetodite muutmisele pakkudes õpetajate koolitajatele ning tulevastele õpetajatele konkreetseid töövahendeid ja kogemusi MATIK põhimõtete rakendamiseks kodundusõppes.
Lisaks on sihiks edendada naiste ja tüdrukute huvi MATIK-õppeainete vastu interdistsiplinaarses õppes osalemise kaudu.
STEAMkitchen projektil on kolm üksteisest sõltuvat tulemust: juhised, käsiraamat ja e-kursus, mis saavad olema ühendatud partnerülikoolide õpetajakoolitusprogrammidega ja rakendatavad teistes ELi koolides. Loodud vahendid üksi ei taga muudatusi, seetõttu saavad erinevad osapooled käesoleva projekti tulemusena teadlikuks STEAMkitchen projekti sisust ja tulemustest ning saavad seeläbi teadmisi interdistsiplinaarse õpetamise kavandamisest ja erinevates tundides MATIK- õpe rakendamisest, võimaldades õpilastel lõimida neid põhimõtteid jätkusuutlikes igapäevaelu olukordades.
Projekti partnerid
Projekti partnerid
STEAMKitcheni projektis osalevad nelja riigi ülikoolid:
- Tallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituut (Eesti), projekti koordinaator.
- Helsingi Ülikool, Haridusteaduskond (Soome)
- Stavangeri ülikool (Norra)
- Johannes Kepleri ülikool (Austria)
Projekti tegevused
Projekti tegevused
18.-20.03.2024 Kick-off meeting Linzis. Projektipartnerite esimene ühine kohtumine: tutvumine projekti liikmetega ja projekti tegevuste ning tulemuste arutelu.
Tööpakettide (TP) tegevuste läbiviimine:
TP 2 (01.04.2024- 31.01.2025) - Juhendmaterjali väljatöötamine. Aprillist oktoobri lõpuni toimusid regulaarsed ühised veebiarutelud projekti partnerite vahel. Arutelude eesmärk oli koostöös välja töötada juhendmaterjali kavand/visand, mis keskendub kodunduse ja STEAM (teadus, tehnoloogia, inseneeria, kunstid ja matemaatika) põhimõtete tõhusale rakendamisele. Kohtumistel jagati ideid, arutati erinevaid lähenemisviise ning lepiti kokku lõplik juhendmaterjali struktuur ja sisu.
Järgmised sammud: teksti lõpliku versiooni koostamine, teksti toimetamine ja fookusgrupi arutelude planeerimine erinevatelt huvirühmadelt tagasiside saamiseks.
TP 3 (01.10.2024 - 28.02.2026) - Käsiraamat. Ideede kogumine käsiraamatu sisu osas algas paralleelselt juhendmaterjali väljatöötamisega. Põhisuunad ja ülesannete alused pandi paika 7.-8. oktoobril Helsingis toimunud partnerite kohtumisel, kus lepiti kokku edasine tegevusplaan ning määratleti peamised tööetapid. Kohtumise käigus arutati erinevaid kontseptsioone ja arendati ühist visiooni ülesannete kirjelduse struktuuri osas.
Järgmised sammud: ideede kogumine ülesanneteks.
Projekti partnerite esindajate kohtumine Helsingis